"Укроборонпром" у США оголосив про початок реформи оборонно-промислового комплексу

ДК "Укроборонпром" на найбільшому в Північній Америці міжнародному форумі AUSA-2016 у США оголосив про початок реформування оборонно-промислового комплексу України. Плани Держконцерну представив Генеральний директор Роман Романов."Одним із головних завдань ДК "Укроборонпрому" є цивілізоване реформування оборонного комплексу України у відповідності до міжнародних стандартів корпоратизації. Це дозволить створити прозору сучасну структуру управління, зокрема – Наглядові ради, встановити єдині загальноприйняті правила гри для міжнародних інвесторів, залучити іноземний капітал та дозволити йому працювати на посилення обороноздатності України", – заявив Роман Романов.

Ще один напрямок реформування галузі – створення кластерів, які об’єднають профільні підприємства. У червні цього року був створений перший кластер – Українська авіабудівна корпорація – на фундаменті легендарного "Антонова". А завдяки закону №4809, ухваленому в липні, українські авіабудівельники тепер вже можуть створювати спільні підприємства з іноземними компаніями за кордоном. Концерн розраховує, що депутати ухвалять відповідні закони й для інших галузей, які відкриють можливості для спільної діяльності з іноземцями.

Поступово будуть створені інші кластери, які об‘єднають державні та приватні підприємства за чіткою спеціалізацією. Кожен з них буде мати замкнутий цикл виробництва, вестиме розробки нової техніки та виготовлятиме новітню продукцію.

Нагадаємо, що "Укроборонпром" розвивається в рамках стратегії "Український щит". Вона передбачає перехід на високотехнологічне виробництво, міжнародні стандарти (НАТО) та оснащення армії сучасними зразками озброєння. Концерн максимально розширює співпрацю з країнами НАТО і ЄС, як це визначено стратегічним курсом держави.

На сьогодні "Укроборонпром" співпрацює більше ніж з 300 вітчизняними підприємствами.