УКРОБОРОНПРОМ УКЛАВ ПЕРШУ РАМКОВУ УГОДУ НА PROZORRO – ТЕПЕР КОНЦЕРН МОЖЕ ЗАКУПОВУВАТИ ПАЛЬНЕ У РЕКОРДНІ СТРОКИ

ДК “Укроборонпром” уклав першу рамкову угоду на Prozorro загальною вартістю близько 2,5 млн гривень із постачальниками бензину та дизпалива. Відтепер Концерн зможе купувати пальне для своїх потреб у рекордні строки та без оголошення окремих тендерів.

Раніше Концерн проводив тендер щоразу, коли мав потребу у пальному. Зазвичай кожна така процедура тривала понад 30 календарних днів. Нині Укроборонпром уклав рамкову угоду із 5-ма АЗС, які конкуруватимуть між собою за право продати Концерну своє пальне під час спрощеного відбору: хто запропонує найнижчу ціну – того й контракт. Загалом Укроборонпром має потребу в 75000 літрах бензину та 14500 літрах дизпалива до кінця 2021 року. Оскільки вартість пального на ринку весь час змінюється, вигідно закупити його на квартал чи навіть на рік вперед практично неможливо. Рамкова угода дозволила Концерну зафіксувати граничну ціну бензину та дизпалива за 1 літр, а також скоротити час на його доставку до кількох днів.

“Попри те, що Закон України “Про публічні закупівлі” відводить 45 календарних днів на підписання рамкової угоди із переможцями відповідного тендеру, Укроборонпром впорався за 4 години. З початком карантину ми майже повністю відмовилися від паперових договорів – та пейшли на електронні. Таким чином, навіть підписання угоди одразу з 5-ма сторонами у нас зайняло всього 4 години. Сам формат рамкових угод дозволяє нам задовольнити потребу Концерну у пальному у максимально короткі строки та на максимально прозорих умовах. Усе через систему Prozorro”, – резюмувала директор із закупівель ДК “Укроборонпром” Надія Бігун.

За 10 місяців цього року підприємства Укроборонпрому зекономили завдяки переходу на систему Prozorro майже 550 мільйонів гривень. Концерн оголосив та провів понад 18 тисяч тендерів загальною вартістю у понад 6 млрд гривень. Найбільше підприємства Укроборонпрому закуповували електроенергію та газ, виробниче устаткування та складові до нього, мастильну оливу та охолоджуючі рідини, запасні частини.