"Укроборонпром" відсікає фейкових постачальників – внесено зміни до процедури закупівель

ДК "Укроборонпром" змінив процедуру придбання товарно-матеріальних цінностей, робіт і послуг, аби забезпечити прозорість і відсікти від тендерів недобросовісних постачальників.

Згідно наказу генерального директора Концерну Павла Букіна, постачальник, у разі перемоги в тендері, має надати гарантії виконання зобов‘язань в обсязі 5% від суми договору. Забезпечення може бути надано у вигляді поруки, гарантії, застави, завдатку, неустойки, депозиту, тощо. Українська банківська система спроможна запропонувати необхідні механізми.

Таким чином Концерн запроваджує ринковий механізм забезпечення виконання постачальниками зобов‘язань перед підприємствами-учасниками Концерну. 

Рішення прийнято для уникнення ситуацій, коли в результаті відкритих тендерів переможцем ставала компанія, яка пропонувала найменшу ціну, але не мала можливості виконати зобов’язання. 

"Вважаю неприпустимою ситуацію, коли компанія виграє тендер, виставляючи найнижчу ціну, після чого зникає. Це перешкоджає виробничим процесам, гальмує модернізацію і ремонт військової техніки та озброєння і загалом шкодить обороноздатності держави. Зміна порядку закупівель не вплине на добропорядних партнерів Концерну, які постачають продукцію вчасно і в повному обсязі. Водночас, очистимо відкриті тендери від несумлінних постачальників", – наголосив генеральний директор ДК "Укроборонпром" Павло Букін.