"УКРОБОРОНПРОМ" ЗАЛУЧИВ ІВАНО-ФРАНКІВЩИНУ ДО ПРОГРАМИ ІМПОРТОЗАМІЩЕННЯ РОСІЙСЬКИХ ТОВАРІВ

Державний концерн "Укроборонпром" залучить підприємства Івано-Франківської області до виконання державного оборонного замовлення та програми імпортозаміщення російських товарів. Відповідний Меморандумі про розширення співпраці 11 грудня Концерн підписав з підприємствами Івано-Франківської області у рамках виконання державного оборонного замовлення та програм соціально-економічного розвитку.
"Традиційно військова техніка створювалася в кооперації з російською промисловістю. Сьогодні ми говоримо про те, що треба відходити від практики закупки деталей за кордоном. Всі компоненти до такої техніки ми повинні виготовляти в Україні, силами українців, на підприємствах різних форм власності", – заявив  Генеральний директор "Укроборонпрому" Роман Романов.
Голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук  сказав, що Меморандум дозволить не чекати допомоги поза межами країни, а на місці залучити існуючі виробничі потужності до роботи з посилення обороноздатності держави.
"Це може стати добрим прикладом співпраці з місцевими виробниками, підвищення конкурентоспроможності вітчизняної продукції, збереження трудового потенціалу, створення нових робочих місць, підвищення рівня заробітної плати", – наголосив він.
За словами Олега Гончарука , такі заходи дозволять не тільки підвищити конкурентоспроможність вітчизняної продукції, а й допоможуть вирішити соціально-економічні проблеми: зберегти трудовий потенціал області, створити нові робочі місця, підвищити рівень заробітної плати.
Нагадаємо, "Укроборонпром" – це більше 100 підприємств оборонно-промислової галузі, на яких працює понад 80 тис. людей. Концерн вже самостійно виробляє більше 35% номенклатурних одиниць, які раніше постачалися з Росії. Починаючи з квітня, аналогічні Меморандуми було підписано з підприємствами Львівщини, Тернопільщини, Миколаївщини, Херсонщини, Чернігівщини, Хмельниччини, Черкащини, Житомирщини та Запоріжжя.