Укроборонпром завершив облік земель своїх підприємств

Укроборонпром завершив інвентаризацію земельних ділянок, якими користуються підприємства Концерну, – майже на 80% площі наявні правовстановлюючі документи. Це найвищий показник з-поміж усіх силових відомств України.

Загальна площа земель, які перебувають у постійному користуванні підприємств Концерну, складає близько 7,5 тис. га, з яких 1,9 тис. га – на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей, АР Крим.

Згідно з результатами інвентаризації, яку нещодавно завершив Концерн, на понад 6,2 тис. га землі є правовстановлюючі документи, ще на 1,3 тис. га – немає.

"Інвентаризація земель під державними оборонними підприємствами, які входять до складу Укроборонпрому, – це важливий крок в рамках трансформації Концерну, необхідний для подальшої корпоратизації підприємств", – наголосив генеральний директор Укроборонпрому Юрій Гусєв.

“Упродовж 2019–2021 років завдяки ефективним управлінським рішенням Концерну не втрачено жодного квадратного метра землі, як і не змінено її цільове призначення у незаконний спосіб. Крім того, практика укладання девелоперських угод, які передбачають забудову житловими або нежитловими об’єктами земельних ділянок підприємств, також призупинена", – підсумував заступник генерального директора з управління активами Мустафа Найєм.

Відсутність правовстановлюючої документації на землю зумовлена бездіяльністю виконавчих органів місцевого самоврядування та спричиняє ризики недоброчесних дій щодо державних оборонних підприємств. Це своєю чергою обмежує Концерн у праві ефективно розпоряджатися земельними ділянками.

На сьогодні Укроборонпромом розроблено план дій щодо отримання – у тісній взаємодії з органами місцевого самоврядування – правовстановлюючих документів на землю загальною площею у 1,3 тис. га.