"Укроборонпром" збільшив замовлення вінницьким підприємствам на 800% за 3 роки

Підприємства-учасники Державного концерну "Укроборонпром", за планом виробничої кооперації та виконання програми імпортозаміщення, замовлять вінницьким підприємствам продукції на 26,5 мільйонів гривень в 2017 році. У 2015 році Вінницький регіон виготовив на 3,3 млн грн продукції для ОПК. Тож за три роки замовлення Концерну приватним підприємствам регіону зросло на 800%. Про це заявив Заступник генерального директора з розвитку Концерну Артур Херувімов під час наради промисловців регіону, що відбулась у Вінницький обласній державній адміністрації 25 жовтня.

"Ще рік тому наші підприємства кооперували з декількома аграрно-промисловими підприємствами Вінниці, а вже цього року кількість наших партнерів в регіоні зросла до 15. Більшість замовлень ми розміщуємо на підприємствах машинобудівної галузі. Рівень кількості замовлень зріс в 3 рази у порівнянні з минулим роком, та у 8 разів – у порівнянні з 2015", – прокоментував кооперацію "Укроборонпром" з вінницькими підприємствами Артур Херувімов.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За його словами,  з моменту запуску "Укроборонпромом" виконання програми імпортозаміщення, що залучає до виробництва військової техніки українські підприємства незалежно від форми власності, приєднались майже 400 вітчизняних підприємств. Підписані домовленості про співпрацю між Концерном та 21 ОДА дали роботу понад 200 тисячам українців.

Голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій зазначив, що завдяки співпраці з ДК "Укроборонпром" підприємства регіону нарощують свої потужності, дають людям роботу, підвищують заробітну плату та покращують інвестиційний клімат загалом.

"Для прикладу, продукція вінницьких приватних підприємств є складовою бронетехніки, місцеві підприємства постачають металургічну продукцію, що раніше, чомусь, закуповували в РФ", – додав Артур Херувімов.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нині потенціал Вінницького регіону, за підрахунками фахівців Концерну, використовується лише на 30%. Про це свідчить кількість кваліфікованих до співпраці з "Укроборонпром" підприємств.

"Сьогодні вже 45 підприємств Вінницького регіону кваліфіковані Концерном. Потенціал до співпраці в рамках імпортозаміщення та до виробничої кооперації мають півсотні підприємств області. Наші заводи готові розміщувати замовлення на якісну вітчизняну продукцію для виробництва кінцевого продукту і ми прагнемо розміщувати такі замовлення приватному сектору української економіки", – сказав під час наради Директор департаменту виробництва "Укроборонпрому" Олексій Кваша.

Посадовець додав, що такі замовлення стають інвестиціями в розвиток регіону – створюють нові робочі місця, а зі зростанням виготовленої продукції зростають й податки. В свою чергу місцеві підприємства "Укроборонпрому" виплатили 9,2 млн грн податків в 2016 році.

Нагадаємо, що "Укроборонпром" заснував на Вінниччині нове підприємство – ДП "Електричні системи" – це 10 мільйонів євро інвестицій, майже 2 тисячі нових робочих місць та ринкові умови оплати праці. Американська компанія Delphi Corporation стала партнером цього виробничого проекту та вже розмістила перше замовлення. Нині підприємство активно навчає персонал та готується до офіційного старту своєї роботи.