Укроборонпром зекономив на закупівлях 657 мільйонів гривень (інфографіка)

Завдяки добровільному переходу підприємств Укроборонпрому на закупівлі через систему Prozorro з 1-го січня 2020 року, економія склала 657 мільйонів гривень.

При цьому 171 млн гривень вдалось заощадити, об’єднавши закупівлі одного й того ж самого товару або послуг підприємств Концерну в один тендер. Так, на централізованій закупівлі верстатів Укроборонпром зекономив 57,4 млн грн, газу – 50 млн грн, електроенергії – 33 млн грн, страхуванні вантажів – 21,6 млн грн, аудиторських послугах – 5,7 млн грн, бронюванні готелів – 2 млн грн, талонах на пальне – 1,3 млн грн.

У 2020 році підприємства Концерну оголосили та провели понад 20 тисяч тендерів загальною вартістю у понад 8 млрд гривень. Найбільше підприємства Укроборонпрому закуповували електроенергію та газ, виробниче устаткування та складові до нього, мастильну оливу та охолоджуючі рідини, запасні частини.
Завдяки відкритим та прозорим процедурам закупівель понад 5,5 тисяч постачальників взяли участь у тендерах: в середньому 2,2 постачальники змагалися за перемогу у кожному з них.

Раніше усі закупівлі Концерну відбувались на закритому майданчику – тільки зареєстровані на ньому постачальники могли взяти участь у тендерах. Втім, беручи до уваги, що переважна більшість закупівель не становить військової таємниці, а закон України “Про публічні закупівлі” не поширюється на підприємства Укроборонпрому, нова команда Концерну зобов’язала всі свої підприємства добровільно перевести на систему Prozorro з 1 січня 2020 року.

“Ми докладаємо багато зусиль, аби всі наші тендери на Prozorro були підготовлені кваліфіковано та якісно, аби всі наші рішення були справедливими та ефективними. Ми відвойовуємо втрачену колись довіру бізнесу до нас, адже добре розуміємо: більша кількість учасників прийде на торги – кращу ціну на товар чи послугу ми отримаємо. Саме тому цьогоріч ми створили систему розгляду скарг, щоб будь-який учасник тендеру, які проводять наші підприємства, міг повідомити Концерн про порушення його прав та інтересів: https://ukroboronprom.com.ua/uk/oskarzhennya, – пояснює Надія Бігун, директор із закупівель Концерну, революційні зміни у системі закупівель Укроборонпрому у 2020 році.

“Протягом 2020 року ми приділяли багато уваги навчанню закупівельників на наших підприємствах, напрацьовували примірні специфікації, конкурсну документацію, типові договори. У 2021 році ми хочемо сфокусуватися на плануванні закупівель та автоматизації бізнес-процесу до та після тендеру”, – підсумовує Бігун.