"Укроборонпром" звернувся до Уряду з проханням відшкодувати втрати "Заводу ім. 61 комунара" за утримання ракетного крейсера

Державний концерн "Укроборонпром" звернувся до Кабінету Міністрів України з проханням вирішити питання та прийняти на облік Міністерства оборони України недобудований ракетний крейсер проекту 1164, що нині перебуває в акваторії ДП "Суднобудівний завод ім. 61 комунара". Відповідний лист направили до Уряду 22 серпня.

"Потужний суднобудівний завод Миколаївщини має скрутне фінансове становище та борги навіть по виплаті заробітної плати. Разом з цим підприємство витрачає шалені кошти на утримання крейсера, що історично опинився на території підприємства, але при цьому не належить йому", – повідомила прес-служба "Укроборонпрому".

Сьогодні також відбулась зустріч Генерального директора ДК "Укроборонпром" з Губернатором Миколаївщини Олексієм Савченком. Вони обговорили можливості подальшого розвитку суднобудівного підприємства регіону, а після зустрілись з трудовим колективом заводу ім. 61 комунара.

Вони повідомили, що в листі-зверненні "Укроборонпрому" до Кабміну зазначено про необхідність відшкодування витрат на утримання військового судна.  Це повністю перекриє заборгованості по заробітній платі перед працівниками та допоможе заводу працювати над замовленнями. Лише з лютого 2015 року по січень 2017 завод витратив понад 60 мільйонів гривень на утримання крейсера. З урахуванням зростання рівня мінімальної заробітної плати та постійно зростаючих цін на комунальні послуги вартість утримання в 2017 році буде ще дорожчою, аніж в попередні роки.