Уперше за часів Незалежності Міноборони України отримає нові Ан-178

Президент України Володимир Зеленський взяв участь у заході з підписання контракту між Державним підприємством "Антонов", яке входить у склад концерну "Укроборонпром", і Міністерством оборони України щодо будівництва та постачання трьох військово-транспортних літаків Ан-178. Подія відбулася 29 грудня.

В рамках цього заходу Міністр оборони України Андрій Таран та в.о. генерального директора ДП "Антонов" Сергій Бичков також підписали Меморандум про співпрацю між Міноборони та підприємством.

"Ці нові літаки будуть побудовані українськими громадянами, з українських комплектуючих, для українських інтересів. Власне так, як це й повинно бути", – наголосив глава держави.

Володимир Зеленський зазначив, що багато міжнародних партнерів виявляють значний інтерес до літаків сімейства "Ан", зокрема до військово-транспортних зразків.

"Та водночас, і це логічно, вони завжди мене запитують і цікавляться, чи прийняті ці літаки на озброєння в Україні? Саме тому цей крок – двічі важливий. Він зміцнює обороноздатність України та сприятиме залученню українських та іноземних інвестицій", – зауважив Президент.

Ан-178-100Р – перший український військово-транспортний літак з турбореактивними двигунами, що у майбутньому має прийти на зміну Ан-26, якими здебільшого оснащено Збройні Сили України. Контракт на три літаки під держгарантії – це перше держзамовлення на будівництво вітчизняних повітряних транспортників для ЗСУ. На початку грудня поточного року Кабінет Міністрів України дозволив Міноборони авансувати цю угоду. Раніше договір на постачання Ан-178 був підписаний із закордонним замовником.

"Питання підписання нового контракту було на контролі у Президента України, а наш Концерн зробив все, щоби надважлива подія відбулася ще до кінця поточного року, – зазначає генеральний директор Укроборонпрому Юрій Гусєв. – "У нас багато викликів, пов’язаних з питаннями нацбезпеки та оборони, держоборонзамовлення, планування випуску військово-транспортних літаків на майбутні роки. Але ми розраховуємо на підписання нових державних контрактів на виготовлення літаків Ан-178 вже з 2021 року".

Літак Ан-178 призначений для доставки особового складу і легкої техніки, транспортування матеріальних засобів, пошти та інших вантажів. В умовах надзвичайних ситуацій він може використовуватися для евакуації населення з зони стихійного лиха, транспортування поранених, десантування рятувальних команд тощо.

Повітряне судно може сідати та злітати з будь-яких аеродромів і має вантажопідйомність до 18 тонн. Максимальна крейсерська швидкість машини становить 825 км/год, максимальна висота польоту – понад 12 км, а його максимальна дальність – близько 5 тис. км. Літак оснащений двома вітчизняними турбореактивними двигунами Д-436-148ФМ, створеними ВАТ "Мотор Січ" та ДП "Івченко Прогрес", яке входить до складу "Укроборонпрому".

Поставка першого серійного літака буде виконана після завершення сертифікаційних випробувань та отримання Сертифікату типу на літак Ан-178-100Р та планується на 2023р.

Довідково

Державне Підприємство "Антонов" є провідним українським підприємством з проектування та будівництва літаків. До складу ДП "Антонов" входять дослідно-конструкторське бюро, льотно-випробувальна і доводочна база, серійне виробництво та авіакомпанія "Авіалінії Антонова". З 2015 р. ДП "Антонов" входить до складу ДК "Укроборонпром".

Фото: Офіс Президента України