В "УКРОБОРОНПРОМІ" УСПІШНО ВИПРОБУВАЛИ МОДЕРНІЗОВАНИЙ ВЕРТОЛІТ МІ-8МСБ

ДП "Завод 410 ЦА", що входить до складу "Укроборонпрому", успішно завершив цикл наземних та льотних  випробувань вертольота МІ-8МСБ. Авіаційна машина отримала збільшену дальність польоту та вантажопідйомність і менші витрати палива. Це перший вертоліт, модернізований фахівцями цього підприємства.

На вертоліт МІ-8 було встановлено нові унікальні турбовальні двигуни ТВ3-117ВМА СБМ1В 4Есер з одновальним газогенератором та вільною турбіною. Вони поєднують у собі високу надійність та спроможність працювати за різних кліматичних умов. У конструкцію закладено цілу низку перспективних авіаційних рішень, призначених для вертольотів п’ятого покоління.

МІ-8МСБ може виконувати завдання різної складності та використовуватися для потреб Міністерства надзвичайних ситуацій, Міністерства оборони та Міністерства внутрішніх справ.

Двигуни підтримують потужність за більших показників температури зовнішнього повітря (з +35 до +60), висот базування та польотів. Максимальна статична висота польоту збільшилась з 1800 м до 2400 м, а динамічна – з 4500 м  до 7300 м. Відповідно, зросла і практична дальність польоту з одним додатковим баком – з 780 км до 920 км – та знизились витрати пального.

Нагадаємо, що за результатами ефективної діяльності підприємств ДК "Укроборонпром" Уряд ухвалив рішення передати в його управління ДП "Завод 410 ЦА", ДП "Антонов" та Харківське державне авіаційне виробниче підприємство. Місяць тому "Завод 410 ЦА" отримав нові сертифікати, видані Державіаслужбою України. Вони дозволяють підприємству модернізувати новий для працівників вид техніки, а саме вертоліт МІ-8Т, до типу МІ-8МСБ. Також завод отримав сертифікат, яким Державна авіаційна служба України уповноважує його здійснювати власні розробки.