В Укроборонпромі відкрився унікальний мистецький проєкт, який допомагає медикам-волонтерам

В Укроборонпромі відкрилася всесвітньо відома виставка українських знаних волонтерів та митців "Ікони на ящиках від набоїв". Загалом у експозиції презентовано 28 експонатів.

Про те, як створюються шедеври, розповіли один з їхніх авторів Олександр Клименко та засновник і керівник Першого добровольчого мобільного шпиталю (ПДМШ) імені Миколи Пирогова Геннадій Друзенко. ПДМШ об’єднує на добровольчих засадах цивільних лікарів, які допомагають нашим бійцям та мешканцям територій, де відбувається Операція об’єднаних сил. Саме на підтримку цього шпиталю спрямовані кошти від продажу експонатів виставки.

"Навіть важко підрахувати, скільки грошей ми зібрали відтоді, як почали працювати у цьому напрямку. Але можна стверджувати, що ця сума перевищує шість мільйонів гривень", – розповідає Олександр Клименко.

На виставці можна побачити унікальні роботи подружжя митців – Олександра Клименка та Софії Атлантової. Художні вироби на релігійну тематику створено на ящиках для набоїв, які українські бійці надсилають з фронту. Експозиція часто подорожує світом і здобула визнання у багатьох країнах.

Цей мистецький проєкт започатковано у лютому 2015 року. Виставка проходила в Європарламенті, Верховній Раді України, Офісі Президента України, Будинку Уряду України, Сеймі Литовської Республіки, а також у Антверпені, Берліні, Варшаві, Лос-Анджелесі, Монреалі, Парижі тощо.

"Важливо й те, що, придбавши будь-який експонат, кожен може допомогти медикам, які рятують життя українських бійців. Я вирішив придбати один із цих витворів мистецтва і підтримати наших лікарів-добровольців на передовій", – наголосив генеральний директор Концерну Юрій Гусєв.

Автори виставки планують, що невдовзі експозиція знов потрапить до США і буде презентована у Білому домі.