Верховна Рада ухвалила закон, який захищає оборонну промисловість України від фінансових претензій країни-агресора

Ухвалення Закону України "Про внесення змін до Законів України щодо вирішення деяких питань заборгованості підприємств оборонно-промислового комплексу – учасників Державного концерну "Укроборонпром" перед державою-агресором та/або державою окупантом та забезпечення їх стабільного розвитку" дозволить безперешкодно функціонувати оборонно-промисловому комплексу України та сприятиме його реформуванню.

Згідно із законом, який було прийнято 244 голосами народних обранців, в Україні не визнаватимуться рішення іноземних судів у справах в інтересах Росії, щодо стягнення заборгованості з підприємств оборонного комплексу, внесених до переліку об’єктів держвласності. При цьому вже відкриті провадження примусового виконання зупиняються, а нові не допускають до відкриття.

Найголовніше, що цей Закон захистить підприємства українського оборонно-промислового комплексу від штучних судових рішень, ухвалених на території держави-агресора, якими, із порушенням правил підсудності, нараховувались величезні штрафи за укладеними контрактами ще до початку російської збройної агресії щодо України.

Нагадаємо, що контракти, укладені до серпня 2014 року, відповідно до Указу Президента України від 27 серпня 2014 року, виконати неможливо. Оскільки, згідно з Указом, було припинено експорт товарів військового призначення та подвійного використання до Російської Федерації. Натомість, через рішення російських судів відбувалося витягування коштів та блокування роботи українського промислового комплексу на користь держави-агресора.

Як голосували народні депутати, можна ознайомить на сайті Верховної Ради.