Від реанімації до корпоратизації "Укроборонпрому" – круглий стіл "Український ОПК: реформа під час війни"

Державний концерн "Укроборонпром" продовжує виконувати стратегічну реформу оборонно-промислового комплексу України. Про це, під час проведення круглого столу "Український ОПК: реформа під час війни", наголосив заступник генерального директора ДК "Укроборонпром"  з авіабудування та виробництва Володимир Коробов.

"У 2014 році головною задачею Концерну було забезпечити безперебійну роботу оборонних підприємств, які на початок 2014 року фактично знаходились у стані "клінічної смерті". І після успішної реанімації "Укроборонпром", не втрачаючи час, розпочав і продовжує проведення стратегічної реформи Концерну. Вона об‘єднує планову, відкриту та поступову діяльність із створення кластерів з оборонних підприємств, із можливістю залученням приватних компаній, а також перехід на міжнародні стандарти корпоратизації", – розповів про шлях реформування ДК "Укроборонпром" заступник генерального директора з авіабудування та виробництва Володимир Коробов.

Зазначимо, що за узгодженим планом передбачається створення п‘яти кластерів за напрямами: авіабудування, виготовлення бронетанкової техніки, суднобудування, високоточної зброї, систем радіолокації та зв‘язку. Кожен з цих кластерів буде мати повний цикл виробництва готової продукції та можливість ведення перспективних розробок. 

"Вже зараз можливо говорити про перші успіхи. Літом був створений перший кластер, який об‘єднав літакобудівні підприємства країни та має замкнутий цикл виробництва. Розпочатий процес корпоратизації Концерну, який означає цивілізоване реформування оборонного комплексу України у відповідності до міжнародних стандартів", – підкреслив заступник генерального директора ДК "Укроборонпром".

Перехід на міжнародні стандарти корпоратизації, дозволить створити сучасну структуру управління оборонним комплексом, в тому числі Наглядові ради, встановити єдині загальноприйняті правила гри для міжнародних інвесторів. Завдяки чому стане можливим залучити іноземний капітал та направити його на посилення обороноздатності України.

"Таким чином, за останні два роки "Укроборонпром" пройшов шлях від "реанімації", завдяки якій зараз українська армія отримує все необхідне озброєння у чіткій відповідності до Державного оборонного замовлення, до виконання масштабної реформи, яка охоплює весь оборонний комплекс України", – резюмував Володимир Коробов.

   Нагадаємо, що “Укроборонпром” розвивається в рамках стратегії “Український щит”. Вона передбачає перехід на високотехнологічне виробництво, міжнародні стандарти (НАТО) та оснащення армії сучасними зразками озброєння. Концерн максимально розширює співпрацю з країнами НАТО і ЄС, як це визначено стратегічним курсом держави.