Відновлений "Львівським радіоремонтним заводом" ЗРК "Тор" успішно виконав дослідні стрільби

 

На державному випробувальному полігоні "Ягорлик", що на Херсонщині успішно завершився черговий етап випробувань відновлених та модернізованих зенітних ракетних комплексів протиповітряної оборони. Зокрема, БМ9К330 "Тор" від ДП "Львівський радіоремонтний завод", що входить до складу ДК "Укроборонпром".

"Завершується проведення випробовувань модернізованих комплексів протиповітряної оборони, які повертаються до бойового складу Збройних Сил України. Це дасть нам можливість формувати нові підрозділи, суттєво підвищити спроможності зенітно-ракетних військ ЗС України і в цілому підвищити ефективність системи протиповітряної оборони і військ, і держави" – повідомив Начальника Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко.

Завершальний етап випробувань зенітних ракетних комплексів протиповітряної оборони

Завершальний етап випробувань зенітних ракетних комплексів протиповітряної оборони / The final stage in the testing of anti-aircraft missile defense systems Начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко взяв участь у випробуваннях зенітних ракетних комплексів протиповітряної оборони Сухопутних військ та Повітряних Сил Збройних Сил України, які тривають на державному випробувальному полігоні "Ягорлик", що на Херсонщині. Завдяки зусиллям військових науковців та фахівців оборонної галузі, вдалося додатково відновити та модернізувати ЗРК 2К12-2Д "#Куб" та БМ9К330 "#Тор", які цього тижня вперше виконали дослідні стрільби. "Завершується проведення випробовувань модернізованих комплексів протиповітряної оборони, які повертаються до бойового складу Збройних Сил України. Це дасть нам можливість формувати нові підрозділи, суттєво підвищити спроможності зенітно-ракетних військ ЗС України і в цілому підвищити ефективність системи протиповітряної оборони і військ, і держави" – відзначив генерал армії України Віктор Муженко. Відео: https://youtu.be/pxPb4gLqzGs

Опубликовано Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine Четверг, 21 февраля 2019 г.

ЗРК "Тор" призначений для захисту важливих об’єктів та ешелонів сухопутних військ. Він здатен знищувати, на відстані понад 12 км, літаки та вертольоти противника, а також протирадіолокаційні та крилаті ракети. Однією з особливостей цього ЗРК є можливість його роботи в автономному режимі, під час якого "Тор" самостійно знищує повітряні цілі противника.

Ще однією особливістю ЗРК "Тор" є його висока мобільність, яка забезпечується гусеничним шасі та мінімальним часом для переведення його із похідного в бойове положення, яке триває до 3 хвилин.

Маємо зазначити, що ЗРК "Тор" до 2001 року були зняті з озброєння та передані на бази зберігання через неможливість їх підтримання у бойовому стані. Проте з початком війни підприємства "Укроборонпрому" почали освоювати роботи з відновлення зенітних ракетних комплексів та інших засобів протиповітряної оборони, зокрема шляхом заміни застарілої радянської елементної бази. Саме завдяки цій роботі з‘явилась перспектива повернути ЗРК "Тор" до українського війська.  

Джерело фото: Генеральний штаб ЗСУ