Вітчизняна наука є невід’ємною частиною реформи ОПК – Роман Романов

Нашим солдатам необхідна інноваційна зброя – наша наука здатна її розробити, а підприємства – виготовити. Про це заявив Генеральний директор Державного концерну "Укроборонпром" Роман Романов на виставці-презентації науково-технічних розробок і технологій НАН України "Наука — обороні та безпеці держави".

"Залучення вітчизняного наукового потенціалу та сучасних розробок наших вчених – невід’ємна частина реформування ОПК. Концерн активно  працює над створенням нових зразків продукції разом із українською фундаментальною та прикладною наукою", – сказав очільник "Укроборонпрому".

За його словами, Концерн підписав меморандуми про співпрацю з 48 вищими навчальними закладами країни задля підвищення рівня кваліфікації та експертизи своїх співробітників.

"Метою такої співпраці ми бачимо консолідацію зусиль, спрямованих на вирішення проблем інноваційного розвитку науково-технічного потенціалу підприємств ОПК", – додав Роман Романов.

Нагадаємо, що українська армія вже отримала вітчизняні безпілотні комплекси – БпАК-МП-1 "Spectator", цей проект є спільною роботою "Київської політехніки та ДК "Укроборонпром". Шлях від ідеї до серійного виробництва БПЛА подолали у рекордно стислі терміни – менше, ніж за рік. Комплекс складається з трьох тактичних безпілотників та системи управління і спостереження.