ВІЦЕ-ПРЕМ’ЄР ОЛЕГ УРУСЬКИЙ ПРЕДСТАВИВ КОЛЕКТИВУ УКРОБОРОНПРОМА В.О. ГЕНДИРЕКТОРА ІГОРЯ ФОМЕНКА

Віце-прем’єр-міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський представив команді Державного концерну “Укроборонпром” в.о. Гендиректора Ігоря Фоменка.

“6 жовтня 2020 року Указом Президента України №423 Ігор Фоменко призначений виконуючим обов’язки Гендиректора ДК “Укроборонпром”. Пан Фоменко має чималий досвід роботи з виробництвом та усі задатки для вирішення непростих завдань на етапі трансформації Концерну”, – відзначив віце-прем’єр.

“Концерн підлягає серйозній трансформації – і ми знаходимося у цьому процесі. Немає ніякої битви між Укроборонпромом та Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України, яке відповідає за державну політику оборонно-промислового комплексу. Всі розуміють, що УОП потрібно реформувати: частину підприємств, які втратили зв’язок з оборонною промисловістю, потрібно передати на приватизацію до Фонду держмайна, решта підприємств складуть основу 9 холдингових компаній за напрямами – 6 з них увійдуть до складу майбутнього холдингу під робочою назвою “Оборонні системи України”, а 3 – до “Аерокосмічні системи”. Кожній холдинговій компанії будуть потрібні фахівці різного напрямку”, – поділився баченням реформи Укроборонпрому Олег Уруський.

Віце-прем’єр-міністр подякував колективу Концерну за пророблену роботу та наголосив, що нова команда Укроборонпрому зробила багато чого хорошого, і всі її напрацювання будуть обов’язково використані. “Кожна людина, яка тут працює, сподіваюсь, знайде своє місце. Процес трансформації – непростий, він обумовлений тим, що ми вперше будемо здійснювати реформу. Але, сподіваюсь, разом спільними зусиллями ми зробимо все правильно та своєчасно”, – додав пан Уруський.

“За рік-півтора ми маємо побачити нове обличчя оборонної промисловості України. У цьому контексті багато часу забере процес трансформації державних підприємств в акціонерні товариства. Таким чином, понад 60 підприємств буде корпоратизовано. Сподіваюсь, цей процес ми запустимо не чекаючи прийняття відповідного законопроекту, який стане додатковим фактором втілення цієї реформи", – підсумував віце-прем’єр кінцеві цілі реформи Концерну.

Своєю чергою в.о. Гендиректора ДК “Укроборонпром” Ігор Фоменко відзначив три ключові пріоритети роботи “Укроборонпрому”.

“По-перше, це своєчасне забезпечення сил безпеки та оборони якісним озброєнням та військовою технікою та повне і своєчасне виконання державного оборонного замовлення-2020, експортних контрактів, а також нарощення обсягів та підвищення якості продукції та послуг. По-друге, розвиток та модернізація підприємств оборонної галузі шляхом корпоратизації і трансформації у співпраці з Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості. По-третє, зробити підприємства концерну привабливим роботодавцем для залучення інженерних талантів та молодих конструкторів”.

Нагадаємо, раніше команда Укроборонпрому представила Олегу Уруському комплексну стратегію трансформації та розвитку Концерну до 2030 року.