Внесок кожного з вас не менший, ніж солдатів на передовій – Президент працівникам підприємства "Іскра"

Під час робочої поїздки до Запорізької області Президент Петро Порошенко відвідав "Науково-виробничий комплекс "Іскра" та поспілкувався з колективом підприємства. Глава держави також взяв участь у передачі новітніх зразків сучасної техніки, вироблених на підприємстві "Іскра", Збройним Силам України.

Глава держави наголосив, що продукція заводу відіграє важливу роль у захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України та подякував трудовому колективу за сумлінну працю і високий професіоналізм, повідомляє прес-служба Президента України.

Президент підкреслив, що дуже важливим є той факт, що це високотехнологічне військове виробництво базується на використанні  українських комплектуючих, або виготовлених у співпраці з країнами-партнерами України.

Петро Порошенко зазначив, що "пріоритетним має бути забезпечення українського війська і лише потім – військово-технічний експорт".

"В першу чергу ми маємо задовільнити українські Збройні Сили. І тому ми виділяємо 5% ВВП для оснащення ЗСУ, чого ніколи не було в історії України", – підкреслив Президент.

Він також зазначив, що кошти із повернутих 1,5 млрд доларів, які були вкрадені у народу України попередньою владою, йдуть не лише на обладнання комфортабельних гуртожитків для військових, а й на закупівлю найсучаснішого озброєння, яке виготовляється військово-промисловим комплексом України.

Президент підкреслив, що завдяки пріоритетності у підтримці вітчизняного ВПК вдалося розробити і запустити у виробництво "наші контрбатарейні станції, які  за своїми характеристиками вищі за те, що нам пропонують на зовнішніх ринках". Це ж стосується і радіолокаційних станцій у форматі 3D.

"Ця перлина ВПК України відіграє надзвичайно важливу роль в забезпеченні обороноздатності держави", – сказав Петро Порошенко про "Науково-виробничий комплекс "Іскра".

"Головний капітал – це люди, це робочі руки. Саме завдяки вам, вашій праці, вашому колективу – унікальному колективу, який було збережено в надважких умовах", – підкреслив Президент та наголосив на важливості завантаження підприємства ВПК на 100% для Збройних Сил України. Він також додав, що Закон "Про національну безпеку України", який вчора був ухвалений Верховною Радою, гарантуватиме бюджетне фінансування ВПК на найближчі роки.

"Внесок кожного з вас в обороноздатність країни не менший, ніж внесок солдата на передовій, внесок дипломата, який забезпечує світову коаліцію на підтримку України", – сказав Президент колективу підприємства.

"Ви зробили неможливе – в такі короткі терміни відновили виробництво. Там, де виробництво залишилося на окупованих територіях, ви врятували документацію, врятували досвід. Прийняли до себе в колектив конструкторів. І все зробили для того, щоб обороноздатність держави не була меншою. Ваш внесок в обороноздатність країни надзвичайно великий", – сказав Петро Порошенко та подякував колективу за самовіддану роботу.