Вихід на міжнародний ринок безпілотників – один з головних пріоритетів ДП "Антонов"

Державне підприємство "Антонов", яке входить до Держконцерну "Укроборонпром", працює над виходом на міжнародний ринок безпілотних літальних апаратів.

За оцінками експертів, ДП "Антонов" може швидко інтегруватися у світовий ринок безпілотних літальних апаратів та зайняти лідируючи позиції. Це можливо завдяки інноваційним підходам у виробництві та переходу на стандарти NATO, які активно впроваджує ДП "Антонов".

Запорукою успіху для "Антонова" також має стати можливість розгортання технологічних та промислових потужностей для потреб внутрішнього ринку. За оцінками фахівців, попит Збройних Сил України у найближчі роки становитиме близько 100 безпілотних авіаційних комплексів. Попит інших силових відомств становитиме ще 36-50 одиниць БпАК. Все це дозволить напрацювати дуже високий рівень технологій і  виробництва, який зробить цю лінійку продукції ДП "Антонов" конкурентноздатною на світових ринках.

Нагадаємо, у квітні 2015 року Кабінет міністрів України передав "Антонов" до складу ДК "Укроборонпром".

Увійшовши до складу ДК "Укроборонпром", ДП "Антонов" першочергово виконав завдання імпортозаміщення російський складових у виробництві своєї техніки.  Зокрема, у 2015 році у виробництва літака АН-178 частка комплектуючих з Росії становила 41%, а вже у 2016 році підприємство повністю відмовилося від комплектуючих цієї країни, перейшовши на вузли і агрегати інших постачальників.

ДП "Антонов" став фундаментом створеного "Укроборонпромом" літакобудівного кластера – "Української авіабудівної корпорації". Цей кластер є першим прикладом реформування оборонної промисловості країни в рамках затвердженої стратегії Концерну.