За останні три роки 45 експериментальний механічний завод відновив і передав до війська понад 100 мобільних ремонтних майстерень

Наразі Державне підприємство "45 експериментальний механічний завод", яке входить до складу Укроборонпрому, самостійно виготовляє 70% спецінструменту для танкоремонтних майстерень ТРМ-80Д, майстерень технічного обслуговування МТО-80Д і рухомих ремонтно-зарядних станцій ПРЗС-70Д.

Левова частка цього реманенту, наприклад спецключі, в Україні ніколи не вироблялася, а оновлювали комплекти завдяки старим запасам із військ або залишкам з машин, які вже не можна експлуатувати. Щоб уникнути потенційного дефіциту та скоротити витрати на закупівлі, працівники підприємства освоїли самостійне виготовлення цієї номенклатури. Наразі завод замінює своїми виробами 70% загальної кількості спецінструменту.

Саме ним було укомплектовано ТРМ-80Д, МТО-80Д і ПРЗС–70Д, які фахівці підприємства капітально відремонтували та передали Міністерству оборони України у першому кварталі поточного року. Крім того, замінено двигуни цих машин, що дає змогу підвищити їхню загальну надійність і зменшити витрати пального.

Варто додати, що у січні–березні 45 експериментальний механічний завод відремонтував та передав до Міноборони армійські паливозаправники АЦ-10-260.

Майстерні, ПРЗС та паливозаправники у першому кварталі підприємство відновило якісно та у встановлений термін.

У поточному році завод планує розпочати ремоторизацію окремих видів військової техніки: заміну застарілих двигунів радянського зразка на сучасні німецькі агрегати.