За роки війни Шепетівський ремонтний завод освоїв виробництво близько 10 тисяч нових видів запчастин

Упродовж 2014–2020 років Державне підприємство "Шепетівський ремонтний завод", яке входить до складу Укроборонпрому, освоїло виготовлення близько 10 тис. видів запасних частин для військової техніки, якими замінили імпортні вироби.

Дефіциту цієї продукції підприємство зазнало ще на початку російсько-української війни, коли однією з найболючіших проблем став ремонт військової техніки.

"На першому етапі ми виходили з ситуації завдяки ремонтному фонду та підбитим машинам, а згодом залучили близько 20 підприємств до спільного з нами виготовлення запасних частин. Таким чином відбулося імпортозаміщення", – розповідає заступник директора з виробництва Шепетівського ремонтного заводу Сергій Погорєлов.

Також за шість років шепетівські виїзні бригади 138 разів відвідали бойові частини, зокрема на лінії фронту, де проводили ремонт, монтаж і демонтаж вузлів та агрегатів, а також навчали військовослужбовців правильно експлуатувати та обслуговувати техніку.

Загалом упродовж 2014–2020 років підприємство виробило для ЗСУ та інших силових структур України продукції та надало послуг на понад 2 млрд грн, що є найкращим показником в історії заводу. За цей час шепетівські фахівці відремонтували більше ніж 1500 одиниць техніки та озброєння.