Завод “Радар” проведе новий аукціон на довгострокову оренду 10 тисяч кв. м площ у центрі Києва – Надія Бігун

АТ “Київський завод “Радар” проведе новий аукціон з передачі в оренду приміщення, площею понад 10 тис кв метрів, розташованих поруч з метро “Палац Україна” у одному з центральних районів столиці. 

Таке рішення 22 вересня ухвалила наглядова рада підприємства, повідомляє Надія Бігун, директор із закупівель ДК “Укроборонпром”.  

“Є дві причини переоголошення конкурсу. По-перше, у Концерна з’явилася інформація щодо можливих корупційних ризиків, які могли виникнути на етапі підписання договору оренди. Йдеться про намагання третіх сторін запропонувати або отримати неправомірну вигоду за нібито вирішення питань з підприємством. Відповідна інформація вже передана правоохоронним органам та стала предметом внутрішнього службового розслідування Концерну,” – повідомила Надія Бігун.

Окрім того, з’ясувалося, що учасник, який надав найкращу цінову пропозицію, не відповідає кваліфікаційним вимогам конкурсу і є питання до його платоспроможності. “Ми хочемо, щоб конкурс відбувся чесно і без ризиків для підприємства, адже йдеться про оренду в центрі міста на 10 років наперед по сусідству із діючим оборонним заводом. Тому дійшли спільного рішення оголосити новий конкурс”, – пояснила Надія Бігун.

Вона також зазначила, що після скасування аукціону учаснику буде повернутий гарантований платіж.

Нагадаємо, 2 вересня відбувся аукціон із оренди 10 тис кв м приміщення заводу “Радар”, на якому найкращу цінову пропозицію  надав ТОВ “Майстер Муракамі”. Компанія запропонувала удвічі вищу ціну від початкової – 2,59 млн грн на місяць. Утім, під час розгляду цінової пропозиції учасника, на “Радарі” виявили низку невідповідностей кваліфікаційним вимогам. 

По-перше, пояснює Бігун, всупереч вимогам до учасників, компанія із найкращою пропозицією має податкову заборгованість перед держбюджетом, але складі пропозиції надала довідку про відсутність такої заборгованості, що не відповідає дійсності. Саму ж довідку неможливо перевірити на сайті Податкової за QR-кодом. 

По-друге, компанія не мала жодного персоналу та на виконання вимог до учасника винайняла трьох співробітників лише за день до аукціону. Енергетик, інженер та виконавець робіт з будівництва останні 5-9 років ніде не працювали, що піддає сумніву їх кваліфікацію, а також викликає сумніви у тому, що компанія взагалі здійснює господарську діяльність протягом 2020 року. 

По-третє, компанія, згідно фінансової звітності за 2019 рік, має чистий прибуток 51 тис. грн.,і, відповідно виникають питання яким чином та за рахунок якої діяльності буде покриватися досить значна плата за оренду приміщень.

“Однак куди серйозніше виглядає той факт, що учасник із найкращою ціною має непрозору структуру власності: хто насправді володіє активами компанії встановити так і не вдалося. Засновником значиться 34-річна жінка, зареєстрована у гуртожитку Чернігівської області. Юридичного зв’язку учасника аукціону з мережею ресторанів Муракамі не встановлено ”, – пояснює директор із закупівель ДК "Укроборонпром". 

Оскільки Радар має намір укласти з орендарем договір строком на 10 років, – каже Бігун, – питання платоспроможності переможця аукціону є ключовим”.

Протокол із повним переліком невідповідностей переможця кваліфікаційним вимогам тендеру завод “Радар” опублікував на майданчику Прозоро.Продажі 16 вересня.

“Для нової команди Укроборонпрому критично важливо на практиці доводити нетерпимість до будь-яких корупційних проявів. Водночас, ми намагаємося показати і клієнтоорієнтованість по відношенню до бізнесу. Саме тому вирішено скасувати аукціон, щоб учаснику були повернуті гроші і переоголосити новий конкурс, що дає можливість всім учасникам знову взяти в ньому участь.  Зважаючи на те, що розмір гарантійного внеску для участі в аукціоні чималий – 756 тисяч гривень, – учасники мають точно усвідомлювати вимогу відповідності всім критеріям та умовам. Їх завод “Радар” випише більш ретельно цього разу”, – підсумувала Бігун.

Нагадаємо, 18 серпня 2020 року АТ “Київський завод “Радар”, який входить до складу Держконцерну “Укрооборонпром”, оголосило аукціон із оренди приміщення у понад 10 тисяч кв. м поруч з метро “Палац Україна”. Заявлена початкова ціна оренди без ПДВ – 1,26 млн грн на місяць; саме майно оцінено у понад 60 млн грн. На аукціон прийшло 4 учасника. За результатами торгів перемогла компанія зі статутним фондом у 100 тис. грн. 

Перша спроба передати в оренду ці площі заводу "Радар" відбулася невдало і у липні поточного року аукціон був відмінений, а до його повторної організації залучено закупівельну команду Концерну, яа забезпечили кращу конкуренцію та промоцію аукціону. 

Довідково

Серед кваліфікаційних вимог, які висувалися до орендаря в оголошенні про лот, були, зокрема, відсутність заборгованості перед держбюджетом; судових рішень та/або позовів, предметом яких є фінансові вимоги/претензії третіх осіб (включаючи держоргани); кримінальних проваджень щодо посадових осіб орендаря; арешту активів. Крім того, компанія-переможець мала працювати на ринку щонайменше 5 років, володіти кваліфікованим персоналом та досвідом успішної реалізації проєкту у сфері будівництва та інжинірингу, а також бути готовою до 100%-ої передоплати за оренду майна за перші 12 місяців.