Заява ДК "Укроборонпром" щодо ситуації з дезінформацією, поширеною виданням "Новое Время"

Наголошуємо, що так зване розслідування видання "Новое Время" щодо закупівлі Україною БМП-1АК у рамках ВТС із Польщею містить брехливі, неаргументовані твердження. 

Усі закуплені Україною бойові машини зібрані ліцензованим підприємствам на території ЄС. Усі використані вузли та агрегати пройшли відповідний ремонт і стендові випробування у відповідності до вимог ISO та технічних норм ЄС.

Якість машин підтверджена триступеневою перевіркою і кількарічною гарантією. Саме цих машин гостро потребує українська армії для відновлення втрат бойової техніки. 

Наголошуємо, що у Концерні запропонували "Новое Время" опублікувати відповідну інформацію, аби вирішити конфлікт. Адже європейська практика, на яку посилаються українські громадські активісти і журналісти, передбачає врахування позицій всіх згаданих у публікації сторін.

Але "Новое Время" відмовилося надати суспільству аргументи тих, кого вони звинуватили у злочинних діях. Видання, що претендує на суспільну впливовість, знехтувало європейськими стандартами преси.

Застерігаємо журналістські організації від спекуляцій на темі утисків свободи слова. Наразі ідеться виключно про спроби одного видання уникнути відповідальності за поширену брехню. Корпоративна солідарність не може захищати від професійного цинізму.

Вважаємо публікацію "Новое Время" диверсією проти обороноздатності держави. Вона завдає репутаційних збитків Концерну і нашим міжнародним партнерам. Тому прийнято рішення у судовому порядку захистити інтереси Концерну. Впевнені, що суд встановить істину.