"Зброя та Безпека-2016" – підсумки міжнародної виставки

Міжнародна виставка "Зброя та Безпека", на якій ДК "Укроборонпром" демонстрував свої останні досягнення та перспективне озброєння, добігла кінця. Цього року до уваги відвідувачів було представлено 237 експонатів 46 підприємств Концерну, серед яких були гучні публічні прем‘єри: наземні та повітряні безпілотники, бойові модулі, артилерія та бронетехніка. Але окрім нових розробок, "Укроборонпром" презентував стратегію реформи всього оборонного комплексу України.

Стратегія реформи

Однією з головних подій виставки стала презентація стратегії реформи оборонно-промислового комплексу України, яка відбулась у перший день "Зброї та Безпеки". 

"Стратегія реформи передбачає одночасну роботу у юридичній, технологічній та виробничій площинах, що дозволить інтегрувати оборонний комплекс України в світову спільноту, забезпечивши його надійну та високотехнологічну роботу", – заявив під час презентації очільник ДК "Укроборонпром" Роман Романов.

Загалом, стратегія реформи оборонно-промислового комплексу України складається з корпоратизації, створення Наглядових рад, аудиту із залученням міжнародних компаній, кластеризацію підприємств у ключових оборонних сферах, захист технологій та інноваційної платформи – UkrARPA.

"Вже визначена форма UkrARPA як майданчика, який об’єднає розробників, стартапи, інвестиційні фонди та військових. Така платформа дозволить сконцентрувати передову наукову думку, інвестиції, механізм обміну та захисту технологій", – окреслив деталі UkrARPA Роман Романов під час презентації.

Ініціативу Концерну підтримав Президент України Петро Порошенко, який наголосив на тому, що UkrARPA дозволить сконцентрувати передову наукову думку та інвестиції. "Це важливий крок у становленні України як сильної держави з потужною оборонкою!", –  заявив Президент України.

Але, як підкреслив очільник Концерну, реформування оборонно-промислового комплексу України неможливе без зміни законодавства України.

"Законодавча база з радянської має змінитися на сучасну – таку, що відповідає задекларованій нами концепції реформування галузі. Насамперед, йдеться про приватно-державне партнерство, зміну принципів зовнішньої торгівлі тощо. Ми сподіваємося, що депутати підтримають законодавчий пакет підвищення обороноздатності країни", – повідомив Роман Романов під час прямого ефіру на "5 каналі".

 

Публічні прем‘єри

У рамках "Зброї та Безпеки" відбулась перша публічна демонстрація безпілотного тактичного багатоцільового транспортного засобу "Фантом". Він є однією з передових розробок ДП "СпецТехноЕкспорт", яке входить до складу "Укроборонпрому". Він є першим кроком у створенні перспективних систем, які мають замінити традиційне озброєння.

 

Також увага гостей виставки була приділена оновленій машині піхоти, яка отримала офіційну назву БМП-1УМД від державного підприємства "Житомирський Бронетанковий Завод", що входить до складу Концерну. Житомирські зброярі адаптували німецький двигун від Deutz для використання у цій бойовій машині всього за три місяці.

d002

Зброярі з Житомира також показали бойовий модуль "Дуплет", який оснащений двома автоматичними 30-мм гарматами ЗТМ-1 від підприємства Концерну ДП "НТК “Завод точної механіки", завдяки чому можливо удвічі збільшити щільність вогню, створивши справжню завісу з 30-мм снарядів, або виконувати стрільбу почергово кожним із стволів, що дозволяє удвічі збільшити безперервну тривалість вогню без перегрівання головного озброєння машини.

d003

Вперше українській публіці був продемонстрований бойовий модуль "Тайпан", який був розроблений ДП "СпецТехноЕкспорт", що входить до складу ДК "Укроборонпром". Його унікальність полягає у встановленій системі безлюфтових планетарних редукторів та вентильних двигунів, що забезпечують точне наведення на ціль на будь-яких швидкостях обертання модуля, можливість автономної роботи без електроживлення та сучасний електронний прицільний комплекс.

d004

ДП "СпецТехноЕкспорт" також представило на "Зброї та Безпеці" два авіаційних безпілотника Sparrow та Anser.

Anser може перебувати у повітрі від 6 до 12 годин, завдяки чому його доцільно та ефективно використовувати для моніторингу великих територій, берегових ліній, позицій та переміщення противника у глибокому тилу. Детально дослідити територію дозволяє використання оптики з 32х зумом.

d005

У цей же час Sparrow призначений для проведення тактичної розвідки ближньої та середньої дальності. Швидкість розгортання, простота і надійність в експлуатації, стійкість до механічних та температурних впливів, а також повна захищеність від вологи роблять їх незамінними помічниками для тактичних розвідувальних груп.

d006

Ще однією публічною прем‘єрою став мобільним мінометний комплекс калібру 120 мм., який був розроблений ДП "УкрОборонСервіс", що входить до складу ДК "Укроборонпром".

Цей комплекс призначений для підтримки вогнем наземних підрозділів в умовах сучасної маневрової війни. Для приведення комплексу у бойовий стан із похідного, необхідно лише 30 секунд, а покинути позицію можливо всього за 20 секунд після останнього пострілу.

d007

Міжнародна площадка

"Зброя та безпека" також є справжнім форумом для проведення переговорів із іноземними партнерами та місцем підписання ключових оборонних контрактів.

Цього року Державна фірма "Укрінмаш", що входить до складу ДК "Укроборонпром", та турецька компанія Havelsan Hava Elektronik Sanayi підписали угоду про співпрацю у виробництві пасивної радіолокаційної станції на потужностях підприємств Концерну.

Також було підписано угоду про співпрацю у виробництві вогнепальної зброї між словацькою компанією Grand Power s.r.o. та ДП "Укроборонсервіс", яке входить до складу Концерну.  У відповідності до домовленостей, українські та словацькі зброярі будуть разом працювати над новітніми розробками, обмінюватися досвідом та технологічними рішеннями. Відповідно до домовленості, українські зброярі будуть збирати пістолет K100 та пістолет-кулемет K105, з перспективою поставляти цю зброю нашим Збройним силам, Нацгвардії, МВС.

d008

Також у рамках виставки відбулась зустріч між керівниками провідних оборонних компаній Великобританії та керівництвом ДК "Укроборонпром". Під час зустрічі керівництву BAE Systems, GE Aviation, Marshall Aerospace and Defense Group, Heroux Devtek та інших компаній було продемонстровано стратегію реформи оборонно-промислового комплексу України та акцентовано увагу на необхідності вирішення законодавчих перепон щодо розвинення співпраці, адже іноземні компанії зацікавлені у спільних проектах та якісно новому рівні кооперації.

Під час "Зброї та Безпеки" відбулась Міжнародна конференція з питань кібербезпеки "Український кіберфронт". Розуміння, загрози та способи боротьби", яку провела Державна фірма "Укрінмаш", що входить до складу ДК "Укроборонпром".

В ході конференції пройшло обговорення необхідності створення національної системи кібербезпеки України, яка, в тому числі, дозволить відстежити терористів, а також кіберзлочинців, які розповсюджують інформацію за наказом терористичних угрупувань, що діють на окупованій території Донбасу.

Загалом, експозиція Концерну на цьогорічній виставці "Зброя та Безпека" стала одним із головних об‘єктів уваги української громадськості та зручним майданчиком для успішних переговорів з іноземними партнерами, які проводяться у рамках активізації кооперації з країнами-членами Альянсу у оборонній сфері.