Зброя та безпека-2018: Підсумки першого дня виставки

У перший день роботи XV Міжнародної оборонної виставки "Зброя та Безпека", 9 жовтня, підписано Меморандум між ДК "Укроборонпром" та компанією Excalibur (Чехія). Мета документу – об’єднати зусилля української і чеської сторін для розробки, виготовлення та маркетингового просування інноваційної продукції у галузі бронетехніки.

Співпраця ДК "Укроборонпром" та Excalibur також передбачає можливість спільного постачання високотехнологічної продукції на ринки третіх країн.

На думку Генерального директора Укроборонпрому Павла Букіна, підписання Меморандуму із чеської компанією для Концерну є нагодою отримати стратегічного партнера на території країни-члена Альянсу.

Крім того, держкомпанія "Спецтехноекспорт", що входить до складу ДК "Укроборонпром", підписала з турецькою компанією Aselsan Меморандум про організацію спільного виробництва турецьких засобів радіозв’язку в Україні. Домовленості планується реалізувати за механізмом офсетних зобов’язань між компаніями.

Налагодження виробництва турецьких систем радіозв’язку в Україні дозволить Міністерству оборони України отримати доступ до найсучасніших технологій у сфері зв’язку.

Серед головних презентацій першого дня форуму – реактивна система залпового вогню БМ-21 УМ "Берест" від ДП "Шепетівський ремонтний завод". Техніку вперше продемонстровано на міжнародній виставці "Зброя та Безпека".

"Берест" призначений для заміни БМ-21 "Град", що стоїть на озброєнні Збройних Сил України. Використання сучасних цифрових технологій та нове шасі вітчизняного виробництва надають "Бересту" ключові бойові та експлуатаційні переваги, які значно розширюють бойові можливості РСЗВ.

Нові цифрові технології інтегрують "Берест" у систему обміну інформацією на полі бою, що у рази підвищує точність та ефективність ведення вогню. Нова РСЗВ має потужності залпу у 50 реактивних снарядів, замість 40 – у "Граді".

ДП "Житомирський бронетанковий завод" представив оновлену бойову машину БТР-70Д(GM). Бронетранспортер має нові двигуни від американської корпорації General Motors, бойовий модуль "Дельта" з 23-мм автоматичною гарматою та 7,62-мм кулемет, цифрову систему управління вогнем. Новий бойовий модуль за своїм озброєнням перевищує штатне озброєння БТР-70, на який встановлено 14,5-мм та 7,62-мм кулемети.

Завдяки новим двигунам GM-6.2 загальна потужність БТР-70Д зросла до 290 к.с., що на 50 к.с. більше за звичайний БТР-70. А максимальна швидкість – на 20 км/год більше, до 100 км/год.

Зазначимо, що виставка "Зброя та безпека-2018", яка буде тривати до 12 жовтня, проводиться у форматі двох основних розділів: озброєння та техніка для армії і правоохоронних органів та зброя для цивільного населення.