ЖИТОМИРСЬКИЙ БРОНЕТАНКОВИЙ ЗАВОД ВИЯВИВ БРАКОВАНІ КОМПЛЕКТУЮЧІ ТА ПОВІДОМИВ ПРО ЦЕ ПРАВООХОРОННІ ОРГАНИ

Житомирський бронетанковий завод (ЖБТЗ), який входить до складу ДК "Укроборонпром", під час виконання державного оборонного замовлення з ремонту військової техніки виявив недоліки у зварювальних матеріалах.

Про це повідомили на підприємстві.

Що відбулося:

Державне підприємство "Житомирський бронетанковий завод" займається виготовленням, глибокою модернізацією та капітальним ремонтом бойової і спеціальної техніки різних модифікацій: БМП, БРЕМ, БМД, а також машин на їх базі.

У грудні 2019 року в рамках виконання одного із замовлень з ремонту військової техніки ЖБТЗ оголосив тендер на закупівлю зварювальної проволоки.

У серпні 2020 року в процесі використання однієї із партій закупленої проволоки завод виявив невідповідність заявленим характеристикам. Підприємство Укроборонпрому направило зразки наплавленого металу проволоки до приватної лабораторії у м. Буча, Київської області, для дослідження на предмет відповідності сертифікату якості. Результати лабораторного дослідження встановили, що зварювальний матеріал не відповідає сертифікату якості та не може використовуватися при виконанні зварювальних робіт.

ЖБТЗ негайно розпочав претензійну роботу із постачальником неякісної продукції, в результаті якої було досягнуто згоди відправити зразки проволоки на дослідження до Інституту електрозварювання імені Є. О. Патона у місті Київ.

Позиція Житомирського бронетанкового заводу

Оскільки Житомирський бронетанковий завод здійснює ремонт військової техніки, яка воює на Сході України та від справності якої залежать життя наших військових, підприємство самостійно ініціювало експертизу зварювальних матеріалів, про що повідомило правоохоронні органи.

ЖБТЗ не використовував у виготовленні, модернізації чи ремонті бойових машин неякісний зварювальний матеріал. Всі роботи завжди проводяться відповідально та якісно під контролем Міністерства оборони України в особі військового представництва.

7 жовтня 2020 року Служба безпеки України спільно зі слідчими Нацполіції провели оперативні дії на території заводу з метою збору доказів.

На сьогоднішній день жодній посадовій особі ДП "Житомирський бронетанковий завод" не повідомлено про підозру, триває слідство.