Зона вільної торгівлі з Канадою відкриває нові можливості для українських оборонних підприємств

Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою відкриває нові можливості для розвитку вітчизняних оборонних підприємств і розширення ринків збуту оборонної продукції. Про це заявили у ДК "Укроборонпром".

Безмитний доступ до ринку Канади дозволить розширити експортні контракти, підвищити конкурентоспроможність української продукції на міжнародному ринку озброєння та військової техніки, сприятиме розвитку та модернізації виробництва. Відкриваються можливості створення спільних з Канадою продуктів оборонного і подвійного призначення.

Скасування мита дозволить Україні закуповувати в Канаді необхідні комплектуючі на вигідних умовах, Тобто, українська техніка з якісними канадськими комплектуючими буде ще дешевшою, і ЗСУ зможуть отримати ще більше її одиниць за держзамовленням. Крім того, українські постачальники матимуть право на справедливий, недискримінаційний і передбачуваний доступ до участі в тендерах.

"Україна і Канада – давні надійні партнери в оборонній сфері. Ми вже встановлюємо турбогвинтові двигуни PW150A виробництва Pratt & Whitney Canada на транспортний літак Ан-132Д для Саудівської Аравії, застосовуємо агрегати та системи електрозабезпечення виробництва Honeywell на літаку Ан-132Д. Спільно з Канадою модернізуємо авіоніку для літаків Ан-158/178 і Ан-124, які канадська Esterline CMC Electronics виконує для ДП "Антонов". Відтепер всі ці деталі будуть коштувати значно менше, а значить і кінцева вартість техніки знизиться. Угода про вільну торгівлю допоможе вивести наші стосунки на новий рівень і реалізувати низку нових взаємовигідних проектів", – наголосили в "Укроборонпромі".

Україна і Канада націлені на розвиток кооперації в сфері авіабудування. Планується збільшити постачання високотехнологічного обладнання в авіаційній, ракетно-космічній, суднобудівній сферах, сфері електронних, радіоелектронних, оптичних, оптико-електронних систем і приладів. Планується значно розширити обсяги постачання комплектуючих, сировини та матеріалів, у першу чергу – для авіації.