Зоря-Машпроект виготовлятиме медичний кисень

У відповідь на запит медичних установ міста Миколаїв у зв’язку із загрозами поширення коронавірусу,  державне підприємство "Зоря"-"Машпроект", що входить до складу ДК "Укроборонпром", поновило виробництво медичного кисню, призупинене на початку 2020 року через відсутність попиту. 

Підприємство має необхідне обладнання для виробництва кисню і багато років забезпечує власні потреби з технічного кисню для проведення зварювальних робіт. 

До 2015 року "Зоря-Машпроект" був також єдиним місцевим виробником медичного кисню для потреб Миколаєва, підприємство має відповідну ліцензію, а виробнича лінія проходить регулярну атестацію. 

"Зоря-Машпроект" оперативно відгукнувся на запит медиків та інвестував власні кошти у постачання медичного кисню, оскільки атестаційні умови виробництва вимагають запровадження певних заходів з контролю якості медичного кисню. "Зоря"-"Машпроект" може виробляти більш ніж 50 тисяч кубічних метрів медичного кисню на рік, що є надважливим для країни у ці дні. Зараз ми шукаємо додаткове обладнання для безперебійної роботи”, – розповів директор підприємства Денис Гордієнко. 

На підприємстві пояснюють, що для виконання в подальшому всіх вимог та забезпечення безперебійної роботи лінії з виробництва медичного кисню протягом усього періоду епідемії, необхідно придбати резервне обладнання. 

Наразі готується тендерна документація для закупівлі гігрометру, який коштуватиме підприємству близько 200 тис грн.

Заходи з атестації лінії попередньо оцінюють у аналогічну суму, втім, на підприємстві дані витрати розглядають як громадський обов’язок і гуманітарну необхідність. 

Довідково

ДП НВКГ "Зоря"-"Машпроект" – один із лідерів світового газотурбобудування. Основний профіль підприємства – проектування, виробництво та ремонт газових турбін для морських кораблів і суден, електроенергетики й газотранспортних магістралей. Продукція ДП НВКГ "Зоря"-"Машпроект" має попит на світових ринках завдяки своїй високій якості та є конкурентоздатною зі світовими аналогами.