Ан-132 комплектуватимуть одним з найкращих двигунів у світі – УКРОБОРОНПРОМ

Літаки Ан-132 комплектуватимуть новою версією  турбогвинтового двигуна PW150A. Відповідний Меморандум уклали ДП Антонов, що входить до складу ДК "Укроборонпром", та Pratt & Whitney Canada (P&WC), яке є виробником цих двигунів. Підписання Меморандуму відбулося під час міжнародного авіакосмічного салону "FARNBOROUGH AIRSHOW-2016", що триває  у Великій Британії.

"Ми дуже раді співпрацювати з "Антоновим" за програмою виробництва Ан-132 після того, як двигун PW150A для демонстраційного літака Ан-132D отримав OEM восени минулого року", – заявив президент P&WC Джон Саабас додавши, що для такого повітряного судна багатоцільового призначення, як AN-132, двигун PW150 є особливо цінним. Адже він забезпечує відмінну вантажопідйомність, паливну економічність, екологічні показники і недороге обслуговування.

Ан-132 призначений для малої і середньої протяжності маршрутів і може мати різноманітне застосування, від транспортування військ до перевезення вантажів. Він може бути оснащений різними конфігураціями кабіни. Літак  матиме такі максимальні показники: крейсерську швидкість 500 кілометрів на годину,  крейсерську висоту – 9 км,  корисне навантаження –  9,2 тонн. Ан-132 розробляється  ДП Антонов за участі  Міста науки і технологій імені Короля Абдулазіза (Саудівська Аравія)

"Для "Антонова" і "Укроборонпрому" підписання такої угоди є дуже важливим кроком відновлення авіаційної галузі України та її повернення на чільні світові позиції. Ми виготовлятимемо якісну техніку, що відповідатиме найсучаснішим ринковим запитам та матиме безпрецедентні переваги на ринку", ­– прокоментував підписання угоди з P&WC Генеральний директор ДК "Укроборонпром Роман Романов.

Нагадаємо, що 11-го липня відбулось підписання Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою. Перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів і міністр міжнародної торгівлі Канади Христя Фріланд підписали історичний документ у Києві.

FarnboroughAirshow-2016 – виставка, що присвячена літальним апаратам всіх типів і призначень, авіаційним та космічним двигунам, супутникам, ремонту і технічному обслуговуванні авіаційної техніки, радарам і системам спостереження, наземному устаткуванню тощо. Виставка проходить щодва два роки і є найбільшою експозицією у Великобританії та однією з основних у світі.