Делегація Укроборонпрому та Укрспецекспорту вперше після карантину відвідала Туреччину (репортаж)

16-17 липня делегація державного концерну “Укроборонпром” та державної компанії “Укрспецекспорт” відвідала Туреччину з робочим візитом.

Українська делегація на чолі з генеральним директор Концерну Айварасом Абромавичусом, заступником гендиректора з питань маркетингу та збуту Михайлом Морозовим та директором компанії “Укрспецекспорт” Вадимом Ноздрею провели робочі наради з представниками першого спільного україно-турецького підприємства Black Sea Shield у Стамбулі.

Сторони обговорили формування ради директорів спільного підприємства, особливості планування нових спільних проектів під час пандемії, перспективи продовження виробництва та постачання безпілотників Bayraktar для потреб Міноборони України та поглиблення співпраці з іншими підприємствами-учасниками Концерну Укроборонпром.

Також українська делегація відвідала та ознайомилася з роботою Стамбульского Технопарку – сучасної екосистеми підприємств, які займаються дослідженнями для оборонної промисловості Туреччини.

“Турецька Республіка традиційно є важливим та перспективним партнером України у сфері військово-технічного співробітництва. У 2019 та першому півріччі 2020-го року загальний обсяг експорту склав 40 млн дол США. Ми постійно поглиблюємо співпрацю у сфері озброєння та шукаємо нові можливості виходу на турецький ринок для наших виробників. Наразі наше спільне з Туреччиною підприємство працює над інтеграцією авіаційних двигунів українського виробництва в ударний безпілотний авіаційний комплекс нового покоління – Akıncı – та новий турецький перспективний безпілотний ударний винищувач. У минулому році завершилися випробування першого україно-турецького бойового модуля Serdar, який був створений на замовлення третьої країни. Це – спільна розробка турецької компанії Aselsan та підприємства Укроборонпрому – конструкторського бюро “Луч” та державної компанії “Спецтехноекспорт”. Цей виріб вже готовий до серійного виробництва”, – розповів Айварас Абромавичус, генеральний директор ДК “Укроборонпром”.

Наразі  підприємства Укроборонпрому та Туреччини реалізують низку спільних проектів. Зокрема, йдеться про розробку та виробництво сучасних силових установок для наземної техніки, системи захисту бронетехніки та керованих засобів ураження.

Як відомо, турецька компанія “Aselsan” є одним з основних закордонних партнерів України щодо переозброєння Збройних сил новими системами тактичного зв’язку УКХ і КХ-діапазонів, які відповідають стандартам НАТО. На озброєння ЗСУ поставлені турецькі оперативно-тактичні Bayrаktar TB-2, оснащені високоточними авіабомбами MAM-L турецької компанії "Roketsan".

Black Sea Shield – перше спільне україно-турецьке підприємство у сфері високоточної зброї та аерокосмічних технологій. Воно було створене після візиту Президента України Володимира Зеленський до Туреччини 8-9 серпня 2019 року між ДК "Укрспецекспорт", ДП "ЗМКБ "Прогрес" ім. академіка О.Г. Івченка та турецькою компанією "Baykar Defence".