Діяльність 410 заводу ЦА перевірить Державна фінансова інспекція та аудиторська служба України

Призначений вчора новий керівник ДП "Завод 410 ЦА" Віктор Ганькевич вже звернувся до повноважених органів державної влади перевірити прозорість фінансово-господарської діяльності підприємства за останні роки. За попередніми перевірками комісій ДК "Укроборонпром" виявлені підозри стосовно мільйонних незаконних оборудок з коштами підприємства.

Підприємство системно відмовляло Концерну у наданні необхідних документів для роз’яснення будь-яких ситуацій його діяльності, що викликали підозру. Наприклад, минуле керівництво не надало підтверджень щодо заборгованості 410 заводу ЦА перед ТОВ "Центрбудмеханізація" на суму 33,87 млн грн. за ремонтні роботи. Питання виникають й по самому підприємству. Із офіційних джерел відомо, що дана юридична особо відсутня за зареєстрованою адресою, має податковий борг перед бюджетом, а її засновник двічі притягався до кримінальної відповідальності.  

Незважаючи на опір адміністрації заводу, комісія "Укроборонпром" виявила низку й інших можливих порушень фінансово-господарської діяльності:

  • ймовірне завдання збитків через безоплатну передачу інозамовнику виробів на суму 5,4 млн. дол. США, попри заборону таких дій Законом (ч.5 ст.75 Господарського кодексу України);
  • надання з 2013 року заводом послуг із стоянки повітряних суден за заниженими тарифами, можливе недоотримання доходу в сумі 2,5 млн. грн.;
  • штучне завищення фінансового результату підприємства, через неповне висвітлення у фінансовій звітності фактичних господарських операцій;
  • недотримання фінансового плану.

Окремої уваги заслуговують результати вибіркового моніторингу платежів 410 заводу ЦА. За три місяці встановлено значні завищення ціни у закупівлі товарно-матеріальних цінностей, у деяких випадках – ціни завищенні на понад 50%.

Враховуючи всі ці факти та відсутність спростувань цих підозр з боку минулого керівництва 410 заводу ЦА, ДК "Укроборонпром" назначив нового керівника свого підприємства-учасника. Віктору Ганькевичу доручено у максимально короткі терміни здійснити внутрішній та зовнішній аудит фінансово-господарської діяльності підприємства, залучити фахових юристів та фінансистів задля налагодження його роботи та забезпечити прозорість функціонування авіаційного заводу.