Херсонський завод "Палада" принесе державі 200 млн грн

Випробування нового сучасного доку вартістю 200 млн грн для Південно-Африканської Республіки розпочали на Херсонському державному заводі "Палада", що входить до складу ДК "Укроборонпром". Це передостання стадія виробництва – вже наприкінці квітня його передадуть замовнику, а держава отримає валютні надходження до бюджету.

"DORMAC DOCK 1" має вантажопідйомність 8500 т, максимальну довжину 155 м і ширину 32,4 м. Корпус дока виготовлений з важкого морського залізобетону, а башти – з суднобудівної сталі. Таке поєднання матеріалів дозволяє знизити експлуатаційні витрати дока до 2,5 разів у порівнянні з аналогічними традиційними сталевими доками.

Валютні надходження від експортних контрактів – це кошти, які спрямовують на виробництво необхідної техніки для української армії. Виконавши цей контракт, "Палада" отримає нові можливості для подальшого розвитку, оновлення виробничих цехів і виготовлення новітнього ОВТ для Збройних Сил України.

Херсонський Державний завод "Палада" – унікальне підприємство України, яке виробляє продукцію військового та подвійного призначення. У минулому завод мав заборгованість по заробітній платі, на початок 2015 року вона сягала 11 млн. грн., та майже всі вбачали песимістичний сценарій його подальшого існування. Завдяки системній роботі менеджменту "Укроборонпрому" та ефективним переговорах керівництва "Палади" на міжнародних виставках підприємство підписало найбільший контракт в своїй історії. Сьогодні вже відсутня заборгованість по зарплаті, завод запрацював системно, а працівники упевнені в його майбутньому розвитку.

Нагадаємо,  що доки виробництва ХДЗ "Палада" успішно експлуатуються в багатьох країнах світу. Серед них – Японія, Південна Корея, Фінляндія, Болгарія, Туреччина, Алжир та інші. Нині підприємство розширило свої виробничі потужності та розпочало виробництво залізобетонних блокпостів для українських військових.