КБТЗ РОЗРОБИВ НОВІТНІЙ КОМП’ЮТЕРИЗОВАНИЙ БОЙОВИЙ МОДУЛЬ

ДП "Київський бронетанковий завод", що входить до складу ДК "Укроборонпром", розробив новітній кулеметно-гранатометний модуль для бойової техніки. На нього встановлена інноваційна комп’ютерна система управління вогнем "Каштан", розроблена київським "НВП "АТ-системи" та призначена для дистанційного управління зброєю з прицільними відеокамерами.

Особливістю системи "Каштан" є те, що вона будується на базі електроніки універсального захищеного комп’ютера і мікропроцесорів. Тут використані всі сучасні підходи до автоматизованих систем відеоконтролю, інтелектуальної обробки зображень і управління. До системи можна підключити відеокамери різного типу і різної кількості.

Можливості системи "Каштан" дозволяють вести спостереження за ціллю вдень на відстані 1800-8000 м і 600-2000 м вночі. Вона виявляє цілі типу БМП на дальності 500-4000 м всього за 15 секунд.

Кулеметно-гранатометний модуль призначений для ураження живої сили, транспортних засобів, наземних та низьколетячих об’єктів. Він може встановлюватися як на колісні та гусеничні транспортні засоби, так і на стаціонарні об’єкти.

Озброєння складається з 30 мм автоматичної гармати ЗТМ-1 або 2А72 з боєкомплектом 400 пострілів, спареного з гарматою кулемета КТ-7,62  або ПКТ з боєкомплектом 2000 патронів, 30 мм автоматичного гранатомета АГ-17, 81мм комплексу постановки димових завіс 902В "Хмара". За вимогою замовника можна встановити ПТРК.

Нагадаємо, у 2016 році Концерн розвивається в рамках стратегії "Український щит" – програми, яка робить акценти на високотехнологічному виробництві, переході на міжнародні стандарти НАТО та оснащенні армії найсучаснішими зразками озброєння.