Корпоратизація допоможе українському ОПК швидше інтегруватися у світову екосистему – Роман Романов

Реформування українського законодавчого поля – це шлях до прискорення розвитку оборонно-промислового комплексу та його інтеграції у світову екосистему. Так прокоментував Генеральний директор ДК "Укроборонпром" Роман Романов можливість корпоратизації підприємств-учасників Концерну.

"Корпоратизація – це своєрідна декомунізація вітчизняної оборонки. Наразі розвиток "Укроборонпрому" стримують радянські атавізми діючого законодавства України. Щоб інтегруватися у НАТО та світовий ринок, щоб випускати інноваційну конкурентоспроможну продукцію, треба створити сучасне законодавче підґрунтя і систему управління", – зазначив Роман Романов.

За його словами, корпоратизація дозволить запровадити ефективні ринкові методи  управління за світовими стандартами ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку). Крім того, підприємства Концерну зможуть бути співзасновниками господарських організацій, у тому числі, за участі іноземних інвесторів.

Нагадаємо, вітчизняні авіабудівельники вже отримали можливість створювати спільні підприємства з іноземними компаніями за кордоном. Нові можливості на світовому ринку перед українською літакобудівною галуззю відкрив законопроект №4809, який Верховна Рада України ухвалила 14 липня. Документ дозволяє створювати нові виробничі бази українських компаній за кордоном у кооперації з іноземними промисловцями.

ДК "Укроборонпром" розвивається в рамках стратегії "Український щит". Вона передбачає перехід на високотехнологічне виробництво, міжнародні стандарти (НАТО) та оснащення армії сучасними зразками озброєння.