КПІ СТАНЕ ОДНИМ ІЗ КЛЮЧОВИХ ЦЕНТРІВ ІННОВАЦІЙНИХ РОЗРОБОК ДЛЯ ОБОРОННОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ – РОМАН РОМАНОВ

Київський політехнічний інститут стане одним із ключових центрів інноваційних розробок для української оборонної промисловості. Про це сказав Генеральний директор ДК "Укроборонпром" Роман Романов під час підписання Меморандуму про науково-технічне співробітництво з інноваційно-виробничим об’єднанням "Київська політехніка".

"КПІ пішов європейським шляхом розвитку, створюючи технопарки як симбіоз освіти, науки, виробництва, з подальшим орієнтиром на конкретний збут. Саме такий бізнес-ланцюг працює в усьому світі. Цей шлях дозволить вишу створювати надсучасні технології, які підкорять весь світ", – наголосив Роман Романов.

Він зауважив, що "Укроборонпром" і Міноборони зацікавлені розгортати науково-виробничі майданчики на базі технічних вишів. Інститут вже довів ефективність такої моделі, розробивши суто вітчизняний інноваційний безпілотник "Спектакор", який вже посилив можливості української армії. Крім того, зараз ведуться розробки низки важливих оборонних проектів, зокрема, стрілецької зброї та засобів індивідуального захисту бійця.

Меморандум про співпрацю КПІ також підписав з Міністерством оборони України.

"Цьогоріч у бюджеті вперше передбачено виділення понад 600 млн грн на науково-дослідні роботи, які виконуються в інтересах Міноборони", – повідомив Міністр оборони Степан Полторак.

У свою чергу, ректор НТУУ "КПІ" Михайло Згуровський наголосив на реальній  можливості збільшення високотехнологічного експорту країни з 3,5% до 20%. Він також зазначив, що саме Київський політехнічний інститут є найбільшою в Україні "кузнею" інженерів високотехнологічного напрямку.

Нагадаємо, що "Укроборонпром" успішно співпрацює майже з 50 українськими вишами, залучаючи їх науковий потенціал до вирішення виробничих питань. Серед них: Києво-Могилянська Академія, НУ "Київська Політехніка", КНУ ім. Шевченка, Харківський політехнічний інститут.