МИ НЕ ПОСТАЧАЄМО ДО РОСІЇ НАВІТЬ ЖОДНОЇ ГАЙКИ – ЮРІЙ ПАЩЕНКО

"Укроборонпром" повністю припинив співпрацю з Російською Федерацією. Про це в ефірі телеканалу ICTV заявив заступник Генерального директора ДК "Укроборонпром" Юрій Пащенко.

"Ми припинили постачати до Росії дуже багато частин, що мають відношення до авіації. Це двигуни, авіоніка, компоненти, пов’язані із озброєнням. Ми не постачаємо двигуни для військових кораблів, не постачаємо частини та агрегати, потрібні для ракетобудування, навіть жодної гайки. Це дуже болісні втрати для російського оборонного комплексу", – зауважив Юрій Пащенко.

Водночас для української оборонки розставання з російськими постачальниками, за словами Юрія Пащенка, минуло менш боляче. "Багато що ми оперативно замінили кооперацією із іншими українськими підприємствами. Задля цього нами було укладено відповідні Меморандуми про співпрацю із низкою обласних державних адміністрацій та з містом Києвом. А те, що ми поки не можемо виробляти самі, то купуємо у Європі. Причому європейські частини мають значно кращу якість, тактико-технічні характеристики, ніж російська продукція. Тому тут ми навіть у виграші", – підсумував Юрій Пащенко.

Нагадаємо, за результатами 2014 року ДК "Укроборонпром" на 100% виконав Державне оборонне замовлення (ДОЗ), а 2015 року виконання ДОЗ відбувалося зі значним випередженням графіку.

В рамках програми імпортозаміщення ДК "Укроборонпром" підписав Меморандуми про співпрацю із 10 ОДА та містом Києвом. За результатами роботи Меморандумів українські підприємства були залучені до кооперації, зокрема, на Львівському та Житомирському бронетанкових заводах.