НА ДП "ЗОРЯ"-"МАШПРОЕКТ" ВСТАНОВЛЮЮТЬ НОВІ ВЕРСТАТИ З ІТАЛІЇ, США І НІМЕЧЧИНИ

На ДП "Зоря" – "Машпроект", що входить до складу ДК "Укроборонпром", почалась дослідно-промислова експлуатація сучасного обладнання італійської компанії PAMA. Також у 2016 році верстатний парк підрозділу оновлять установкою нового профільно-шліфувального верстата для обробки циліндричних зубчастих коліс компанії Gleason-PFAUTER (Німеччина) та комплексом для фінішної обробки і контролю конічних зубчастих коліс з круговими зубами (США).

У цілому на оновлення виробничих потужностей ДП "Зоря" – "Машпроект" планує витратити в 2016 році 163 млн гривень. У компанії прагнуть підтримувати рівень, який відповідає сучасним вимогам до високотехнологічного виробництва. При виборі постачальників підприємство віддає перевагу еталонним зразкам устаткування, яке застосовується в світовому газотурбобудуванні.

Розточний верстат SPEEDRAM 3000 призначений для обробки великогабаритних корпусних деталей. Устаткування відрізняється високою точністю: межі вимірювань складають 1мкр. Розміри стола верстата 3х4 метра і точність обробки дозволяють виконувати механічну обробку корпусів редукторів розточкою осей з однієї установки без розвороту. За рахунок скорочення часу на налаштування і переустановлення деталі істотно зменшений цикл її виготовлення. У цілому, цикл виробництва великого редуктора може досягати півтора роки. Зменшення витрат часу на його випуск дає підприємству додаткову конкурентну перевагу.

Для досягнення необхідних параметрів роботи верстата при його установці були дотримані найжорсткіші вимоги до якості фундаменту. Зокрема, прогин фундаменту не перевищує 0,04 мм, нахил – не більше 5 мкр на 1метр. При створенні фундаменту було забито 252 складових палі довжиною 11 метрів кожна, кубатура бетону склала 800 м куб., глибина залягання – 4,5 метра.

Редукторне виробництво ДП "Зоря" – "Машпроект" є одним з провідних в Європі. Воно забезпечує проектування, виготовлення, випробування і ремонт (відновлення) практично будь-яких зубчастих передач. На підприємстві здійснюється повний цикл виробництва всіх елементів, що входять в редуктор, – корпусних і статорних елементів, а також обертових частин.

Нагадаємо, у 2016 році "Укроборонпром" взяв курс переходу на високотехнологічне виробництво, міжнародні стандарти (НАТО) та оснащення армії сучасними зразками озброєння.