НА ДВОХ ПІДПРИЄМСТВАХ УКРОБОРОНПРОМУ ПРИЗНАЧЕНО НОВИХ КЕРІВНИКІВ

За підсумками роботи Номінаційного комітету Державного концерну "Укроборонпром" було обрано нових керівників двох підприємств-учасників Концерну.

Директором КП "ШКЗ "Імпульс" став Віталій Кайнара, який працює на цьому заводі майже все своє трудове життя – 38 років. З 2016 року працював заступником директора "Імпульсу" з економіки та фінансів, протягом останніх двох місяців виконував обов’язки директора цього підприємства. Має великий управлінський досвід та знання галузі. Призначений на посаду згідно з наказом генерального директора ДК “Укроборонпром” від 16.06.2020 р. 

Генеральним директором ДП "Завод 410 ЦА" став Олександр Пащенко. У 2018-2019 рр. Пащенко працював заступником генерального директора Укроборонпрому з авіабудування, має досвід розробки антикризових стратегій авіаційних підприємств та успішної зовнішньоекономічної  діяльності у цій сфері. До цього протягом трьох років очолював ДП "Харківський машинобудівний завод "ФЕД"; також працював у ДП "Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова". Призначений на посаду згідно з наказом генерального директора ДК “Укроборонпром” від 29.05.2020 р. 

Відповідні засідання номінаційного комітету з відбору кандидатів відбулися 27 травня та 15 червня 2020 року,  до фінального етапу співбесіди із членами номінаційного комітету було запрошено 12 кандидатів. Усі кандидати  представили своє бачення розвитку підприємств та плани першочергових кроків, пройшли оцінку компетенцій, антикорупційну та перевірку служби безпеки Концерну. Також переможці перед призначенням на посаду добровільно пройшли дослідження на поліграфі.

До складу номінаційного комітету входить вище керівництво Концерну, а також запрошуються незалежні представники, що спостерігають за справедливістю прийняття рішень та прозорістю перебігу самого відбору. Серед запрошених представники профільного комітету Верховної Ради України та Ради Національної Безпеки та Оборони, представники посольств країн “Великої сімки” (G7) та незалежних антикорупційних громадських організацій: Незалежний Антикорупційний Комітет з Оборони (НАКО) та State Watch.

"В рамках стратегії трансформації перед нами стоїть амбітна ціль – побудувати ефективні галузеві бізнес-корпорації, які будуть відповідати міжнародним стандартам корпоративного управління і зможуть  виробляти високоякісне новітнє озброєння та воєнну техніку. Для виконання цього завдання ми залучаємо підсилення – нових керівників підприємств, з досвідом роботи, із сучасними підходами до управління, які мають візію розвитку заводів та готові виходити із зони комфорту заради результату. За час роботи нової команди в Концерні змінено  керівництво 32 підприємств. Ми залучили керівників нової формації, які поділяють наші цінності та не толерують корупції", – розповів про результати генеральний директор Укроборонпрому Айварас Абромавичус.  

Нагадаємо, після призначення на посаду генерального директора, Айварас Абромавичус змінив підхід до формування команди та започаткувала практику конкурентного та відкритого відбору на керівні посади підприємств Концерну. Це відкрило Концерн для фахівців та ТОП-менеджерів з корпоративного та державного секторів. 

Так, з серпня 2019 року відбулась зміна керівників понад 20-ти підприємствах-учасниках Концерну та акціонерних товариствах, щодо яких управління корпоративними правами держави здійснює Укроборонпром.  З них – 9  керівників підприємств-учасників Концерну призначені на посади Генеральним директором Концерну за підсумками номінаційних комітетів.