Науковий та технічний потенціал "Укроборонпрому" має бути використаний в інших сферах економіки

Величезний науковий та технічний потенціал Державного концерну "Укроборонпром" має бути використаний в інших сферах економіки. Про це заявив  Генеральний директор концерну Роман Романов під час зустрічі з головою Всеукраїнської Аграрної Ради Андрієм Дикуном. В якості прикладу ефективного використання військових технологій в мирних цілях Роман Романов навів безпілотні літальні апарати, які можуть здійснювати моніторинг родючості ґрунтів та загальне спостереження за станом полів.  

"Військові технології традиційно стоять на передовій прогресу, щороку поповнюючись новими сучасними винаходами. Застосування їх у "мирних" сферах економіки зробить український бізнес більше конкурентноспроможним на світових ринках. Це той приклад синергії та синтетичних рішень, які сьогодні ми втілюємо в "Укроборонпромі" на рівні менеджерських стандартів", – сказав Роман Романов.

За його словами, вже сьогодні Концерн працює над ефективними моделями конверсії. Зокрема,  для потреб вітчизняних аграріїв можуть бути використані безпілотні літальні апарати, що були розроблені фахівцями ВАТа "Меридіан" ім. С.П. Корольова разом з науковцями НТКУУ "Київський політехнічний інститут". Пристрої отримали назву  "Spectator-М" та призначені для тактичної розвідки та коригування вогню, отже здатні вести спостереження та аналіз за будь-якою поверхню.

У свою чергу, Андрій Дикун додав, що аграрний сектор – це продовольча безпека держави.

За результатами зустрічі сторони домовились про створення спільної робочої групи щодо використання технологій та техніки "Укроборонпрому" в аграрному секторі. Відповідна кооперація надасть потужний поштовх розвитку обом галузям.

Нагадаємо, що українська армія вже отримала вітчизняні безпілотний комплекси – БпАК-МП-1 "Spectator". Шлях від ідеї до серійного виробництва БПЛА подолали у рекордно стислі терміни – менше, ніж за рік. Комплекс складається з трьох тактичних безпілотників та системи управління і спостереження.