ОБОРОННИЙ КОМПЛЕКС УКРАЇНИ ПОТРЕБУЄ ЗАКОНОДАВЧИХ ЗМІН ДЛЯ ІНТЕГРАЦІЇ У СВІТОВИЙ РИНОК – АРТУР ХЕРУВІМОВ

Застаріле і недосконале законодавство України гальмує процес інтеграції "Укроборонпрому" в світовий оборонний комплекс. Треба якомога швидше зняти законодавчі обмеження щодо створення спільних підприємств, державно-приватного партнерства, налагодити офсетне законодавство і підтримувати стабільне оборонне замовлення. Про це сказав заступник генерального директора з розвитку Держконцерну Артур Херувімов під час виступу на Українському форумі з оборони та безпеки, першої найбільшої міжнародної платформи в Україні, що об’єднала учасників українського ринку та міжнародних інвесторів – з фокусом на інвестиційні можливості вітчизняного ринку оборони та безпеки.

У Форумі взяли участь більш ніж 400 осіб. Серед них – понад 250 представників вищого керівництва компаній з 20 країн світу, у тому числі Boeing, Airbus, Thales International, Microsoft Corp., PCO SA, Sagem Défense Sécurité, Elbit Systems, Caterpillar Inc, Renault Trucks Defense, Honeywell Defense and Space Int., Orbital ATK, STC Delta та ін. У заході взяли участь керівники ТОП-100 українських і міжнародних компаній у сфері оборони та безпеки, українські виробники продукції у сфері оборонної промисловості, іноземні інвестори, представники міжнародних фінансових корпорацій, а також посольств іноземних держав. Зокрема, Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, Міністр оборони України Степан Полторак, Голова Служби безпеки України Василь Грицак, Заступник помічника Генерального Секретаря НАТО з питань оборонних інвестицій Ернест Герольд, Заступник Директора Офісу зв’язку НАТО в Україні Марк Опгенорт, Міністр оборони Грузії 1998-2004 рр. Давід Тевзадзе та ін. Подію висвітлювали понад 200 представників ЗМІ.

За словами Артура Херувімова, ще одні негайні зміни, що назріли, – максимально реінвестовувати прибуток оборонних підприємств у технології та кадри і переформатувати структуру "Укроборонпрому" за міжнародними стандартами.

"Вирішення всіх цих проблемних питань стане конкретним сигналом для інвесторів про те, що вони можуть сміливо заходити на український ринок, вкладати свої кошти і бути впевненими в ефективності цих інвестицій. А Україна зможе заручитися потужною підтримкою світових інвесткомпаній, забезпечити себе великими стабільними оборонними замовленнями і як результат – отримувати мільярдну валютну виручку", – сказав він.

Заступник генерального директора з розвитку Держконцерну підкреслив: щоб виконати поставлене Президентом України завдання і стрімко вивести економіку країни на новий рівень, "Укроборонпром" зобов’язаний інтегруватися в світовий оборонний комплекс, залучити інвестиції, технології, увійти в партнерські проекти.

"Тут, на форумі, і в ході щоденної роботи Концерну, інвестори і міжнародні оборонні гравці проявляють величезний інтерес до українського ОПК. Ми, зі свого боку, повністю відкриті до співпраці, вперше за 25 років скинувши залізну завісу", – наголосив він.

Нагадаємо, "Укроборонпром" на 100% виконав державне оборонне замовлення 2015 року, значно випередивши графік.