ПРОКУРАТУРА ВІДРЕАГУВАЛА НА ЗВЕРНЕННЯ "УКРОБОРОНПРОМУ" І АРЕШТУВАЛА КОЛИШНЬОГО ЗАСТУПНИКА ДИРЕКТОРА ЖБТЗ

Лише спільні зусилля правоохоронців, органів державної влади та менеджменту державних компаній здатні викорінити в Україні корупцію та наблизити країну до європейських стандартів життя. Один з останніх прикладів такої злагодженої роботи – арешт колишнього заступника директора Житомирського бронетанкового заводу (ЖБТЗ) за розкрадання більше ніж 23 млн грн коштів державного оборонного замовлення.
Цей арешт було здійснено за результатом одного зі службових розслідувань, проведених на підприємствах силами ДК "Укроборонпром".  Аудитори Концерну виявили, що вже колишній заступник директора ЖБТЗ і керівник одного з приватних підприємств заволоділи грошима, які були виділені з державного бюджету на ремонт бронетанкової техніки для потреб АТО.
Суд визначив для них заставу в розмірі 30 млн грн і 25 млн грн відповідно кожному. Обвинувачені підозрюються в скоєнні злочину за статтею "Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем", санкція за якою передбачає покарання до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
"Ми вдячні правоохоронцям за те, що вони відреагували на наше звернення і заарештували розкрадачів державних коштів. Хочемо наголосити: ці люди присвоїли не просто державні кошти, а гроші, спрямовані на виробничі програми, у яких задіяні сотні інженерів, механіків, слюсарів. "Укроборонпром" винищує ганебне явище корупції на своїх підприємствах, а нечисті на руку люди плямили репутацію оборонного комплексу країни", – прокоментували цю новину в Концерні, оприлюднивши також копії листів, надісланих на адресу правоохоронців.
Нагадаємо, "Укроборонпром" одним з перших в Україні почав активно боротися з корупцією на своїх підприємствах. Ефективні антикорупційні заходи дозволили зекономити 375 млн грн за 9 місяців 2015 року. Концерн провів 78 перевірок, за результатами яких передав до правоохоронних органів 65 матеріалів. Частина з них перевіряється правоохоронцями у рамках 22 кримінальних проваджень. 7 матеріалів вже передані до суду. Звільнено 10 керівників заводів, 18 посадових осіб притягнені до дисциплінарної відповідальності. Крім того, "Укроборонпром" першим у країні запустив прозору систему тендерів, завдяки якій держконцерн заощадив 223,6 млн грн. тільки за 9 місяців 2015 року.