Шосткинському казенному заводу "Зірка" виповнилось 245 років

Найстаріше оборонне підприємство України – Шосткинський казенний завод "Зірка", що входить до складу Державного концерну "Укроборонпром", святкує сьогодні  своє 245-річчя.

Цей завод був заснований ще у 1771 році. І з першого дня своєї роботи спеціалізувався на виготовлені високоякісного пороху.

"За свою довгу і славну історію "Зірка" пройшла шлях від невеликого порохового заводу до сучасного високотехнологічного підприємства, єдиного технологічного комплексу, що має повний цикл виробництва піроксилінових порохів, гільз і боєприпасів", – підкреслив у свої промові під час урочистих заходів заступник генерального директора Володимир Кострицький.

Зараз Шосткинський казенний завод "Зірка" відіграє стратегічну роль у забезпеченні обороноздатності України. Підприємство виробляє порох для метальних зарядів для ствольної артилерії, мінометів, безвідкатних гармат, систем ближнього бою, стрілецької зброї та малокаліберних гармат. Виготовляє запалювачі до зарядів, заряди до гранат, сповільнювачі і підсилювачі до детонаторів і засобів займання.

Окрім того, підприємство здійснює збірку зарядів і комплектацію пострілів до 125-мм танкової гармати Д-81, 122-мм гаубиці Д-30, 130-мм гармати М-46, 100-мм гарматно-пусковій установці 2А70. А також впроваджує розробки для продовження гарантійного терміну експлуатації снарядів, мін та патронів.

Нагадаємо, що 9 вересня своє 85-річчя відзначив ДП "Конотопський авіаремонтний завод "АВІАКОН", що входить до складу ДК "Укроборонпром", який нещодавно підготував одразу три ударних вертольоти Мі-25ПУ1 до передачі у Збройні сили України.