Сучасна українська артилерія посилить безпеку і захист воїнів на передовій – Петро Порошенко

Протитанкові ракетні комплекси "Корсар" і"Стугна" виробництва ДККБ "Луч", що входить до складу ДК "Укроборонпром", посилять безпеку та захист воїнів на передовій. Про це сказав Президент України Петро Порошенко під час показу ракетної та артилерійської військової техніки та показових пострілів на полігоні військової частини (смт Дівички).

Озброєння та військову техніку виробництва ДК "Укроборонпром" представив Генеральний директор Роман Романов. У заході взяли участь Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак, начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко та інші високопосадовці.

"Посилити безпеку та захист наших воїнів має активне використання на передовій  сучасних засобів артилерійської розвідки. Артилерія – Бог війни – під час останніх двох років довела свою важливу роль узабезпеченні перемоги України. Вітчизняні ВПК розробили сучасні протитанкові ракетні комплекси, міномети різних калібрів, високоточні артилерійські снаряди та інше", – заявив Верховний Головнокомандувач України Петро Порошенко.

На вогневому рубежі  застосували  розвідувально-вогневий комплекс у складі взводу самохідних гармат 2С7, оснащений системою "КРІП", та різнорідні засоби розвідки з практичним виконанням вогневого завдання. Також продемонстрували роботу розвідувально-вогневого комплексу у складі батареї самохідних гаубиць 2С1 (з практичним виконанням вогневого завдання) з визначенням координат цілі за допомоги РЛС (AN/TPQ-36). Контроль стрільб на ураження відбувся з використанням БпАК "Фурія".

Президент України особисто передав військовим нову партію мінометів "Молот", виготовлених "Укроборонпромом". Петру Порошенку також продемонстрували 80-мм міномет  і  гранатомет КБА-117; нову модифікацію бойової машини піхоти БМП1-УМ;  дослідні зразки командирської машини СОБ 1В26-2 комплексу "Оболонь" та модернізованої БМ-21 "Верба"; стрілецьку зброю виробництва ПАТ "Маяк" та ДК "Укроборонсервіс"; новий БпАК"Anser", представлений ДЗТП "Спецтехноекспорт".

Нагадаємо, у 2015 році "Укроборонпром" виконував Державне оборонне замовлення зі значним випередженням графіків. У 2016 році Концерн розвивається в рамках стратегії "Український щит" – програми, яка робить акценти на високотехнологічному виробництві, переході на міжнародні стандарти НАТО та оснащенні армії найсучаснішими зразками озброєння.

За 1 квартал 2016 року "Укроборонпром" виготовив рекордні півтисячі озброєння та військової техніки: 340 одиниць нового озброєння, серед якого вітчизняні безпілотники, новітні міномети, ракети і бронетехніка, а також 161 одинцю відремонтованого та модернізованого ОВТ. Цю незамінну на фронті техніку Концерн передав до українського війська.