"СУДНОБУДІВНИЙ ЗАВОД ІМ. 61 КОМУНАРА" СПУСТИВ НА ВОДУ РАКЕТНИЙ КАТЕР "ПРИЛУКИ"

Фахівці ДП "Суднобудівний завод ім. 61 комунара", що входить до складу ДК "Укроборонпром", завершили основний етап ремонту та спустили на воду ракетний катер "Прилуки". Про це повідомило керівництво заводу.

Було проведено роботи з посилення можливостей бойового судна. Зокрема, ремонт корпусу, відремонтували крильовий пристрій катера і транцеву плиту, які впливають на швидкісні характеристики корабля. Також на заводі очистили та пофарбували підводну і надводну частини корпусу катера. Проведено ремонт і випробування тиском цистерн для прісної води, палива і масла, цистерни очищені та пофарбовані. По гвинто-рульовому комплексу відремонтовані і проведена кольорова дефектоскопія гвинтів і валів, замінені дейдвудні резино-металічні втулки, пір’я рулів відрихтовані і заварені. Відремонтовано охолоджувачі системи охолодження головних і допоміжних дизелів. Виконаний ремонт газовихлопних трубопроводів. Також проведений ремонт осушувальної системи, що забезпечує життєздатність корабля. Виконано ремонт системи управління головних двигунів.

За словами керівництва легендарного підприємства, завод нарощує виробничі можливості та значно розширює сферу своєї діяльності. Зараз фахівці заводу завершаються ремонт корпусу десантного катера "Сватове", заново зваривши його, та освоїли ремонт корпусів для бронетанкової техніки. Відтак, вже сьогодні завод відправив до ХКБМ ім. Морозова 2 нових корпусу БТР, також на стадії виконання  перебуває договір на виготовлення десяти корпусів БТР-4 та вже відновлюють пошкоджені у бойових діях корпуси БМП-1, з боку військових очікується збільшення й цього замовлення.

Нагадаємо, до цього завод майже не отримував жодних замовлень та лише нарощував борги. Нині фахівці заводу активно займаються відновленням бойового стану вітчизняного флоту. Вже відремонтовані і почали виконувати бойові завдання з охорони морських кордонів України корабель прикордонних військ "Григорій Куроп’ятников"  і флагман ВМС України фрегат "Гетьман Сагайдачний".