ТЕХНІЧНІ УНІВЕРСИТЕТИ ВІННИЦІ, КІРОВОГРАДУ І ЧЕРКАС СПІВПРАЦЮВАТИМУТЬ З "УКРОБОРОНПРОМОМ"

ДК "Укроборонпром" підписав Меморандуми про партнерство та співробітництво з Вінницьким і Кіровоградським національними технічними університетами, а також Черкаським державним технологічним університетом. Держконцерн допомагатиме вишам готувати фахівців для підприємств оборонної галузі та використовуватиме наукові розробки вчених університетів.

"В умовах війни оборонна галузь України стала однією з найпріоритетніших. Ми отримуємо все більше замовлень і фінансування від держави. Оборонно-промисловий комплекс стає локомотивом економіки, лідером з впровадження новітніх розробок та сучасних технологій. Для посилення його потенціалу, нам потрібні нові молоді амбітні кадри, які принесуть сучасні ідеї та погляди на озброєння і військову техніку", – заявив на зустрічі з науковцями Заступник генерального директора ДК "Укроборонпром" Владислав Гадіон.

Згідно з домовленостями, Концерн використовуватиме освітні та наукові можливості ВНЗ, допомагатиме в процесі підготовки спеціалістів, організовуватиме стажування та навчальну практику студентів. Фахівців "Укроборонпрому" долучатимуться до визначення тематики курсових і дипломних робіт. Передбачається можливість запровадження іменних стипендій (грантів) для заохочення науково-дослідної діяльності студентів у оборонній галузі. Випускники університетів зможуть працевлаштовуватися на підприємства Концерну.

Наразі науковці Вінницького Національного технічного університету вже розробили безпілотний авіаційний комплекс, призначений для фоторозвідки та побудови актуальних ортофотопланів з прив’язкою до географічних координат. В університеті також налагоджена співпраця із ЗСУ.

Нагадаємо, що "Укроборонпром" успішно співпрацює з майже 50 українськими вишами, залучаючи науковий потенціал до вирішення виробничих питань. Серед них – легендарні Києво-Могилянська Академія, Київський національний університет ім. Т. Шевченка, НУ "Київська Політехніка", Харківський політехнічний інститут.