Україна і НАТО вперше провели спільний семінар з реформування оборонної промисловості

Україна і НАТО вперше провели спільний семінар, на якому обговорили трансформацію вітчизняної оборонної промисловості та можливості співробітництва України з НАТО. У заході взяли участь члени делегації Міжнародного секретаріату НАТО, представники "Укроборонпрому", Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України та органів місцевої влади. Семінар відбувся 1 червня у Львівський Національної академії сухопутних військ.

"Рівень представництва іноземних країн та компаній з Європи та Америки на сьогоднішньому форумі дасть правильний, якісний та дієвий поштовх до трансформації оборонної промисловості, а саме – реформування ОПК. Це нагальна потреба сьогодення", – зазначив Заступник генерального директора ДК "Укроборонпром" із зовнішньоекономічної діяльності Денис Гурак.

Механізми взаємодії між компаніями ОПК країн-членів НАТО, національними міністерствами оборони та іншими державними органами, а також імплементація відповідних стандартів у виробництві військової техніки в Україні стали головними  темами семінару.

"Це чудова нагода обмінятися досвідом, що буде рушієм розвитку оборонного комплексу як в плані створення нових видів озброєння та військової техніки, так і модернізації існуючих зразків", — зазначив начальник Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного генерал-лейтенант Павло Ткачук.

Перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський зазначив, що для Львівщини цей захід є надзвичайно важливим. "Наша область є не лише місцем підприємницької діяльності, проведення різних наукових та творчих дискусій, а центром ділової активності України та загалом Європи", – додав він.

Нагадаємо, у 2016 році "Укроборонпром" розвивається в рамках стратегії "Український щит", яка передбачає перехід на високотехнологічне виробництво, міжнародні стандарти (НАТО) та оснащення армії сучасними зразками озброєння. Концерн максимально розширює співпрацю з країнами НАТО і ЄС, як це визначено стратегічним курсом держави.