УКРАЇНА ВШАНУВАЛА АВІАКОНСТРУКТОРА АНТОНОВА

Напередодні виповнилось 110 років від дня народження геніального українського авіаконструктора Олега Антонова, під керівництвом якого з’явилися відомі на весь світ літаки.

Олег Антонов створив 52 типи планерів і 22 типи літаків, у тому числі  з найбільшою вантажопідйомністю в світі. Він розробив десятки інших літальних апаратів, заснував оригінальну школу конструювання транспортних і регіональних пасажирських літаків та літаків спеціального призначення і заснував підприємство, яке сьогодні носить його ім’я. ДП "Антонов" залишається флагманом авіаційної галузі України, а літаки його виробництва користуються попитом у всьому світі.

Члени льотних екіпажів, ветерани-випробувачі славнозвісних "АНів" виступили з ініціативою звести в Києві пам’ятник Олегу Антонову.

ДП "Антонов" свого часу було одним з найпотужніших літакобудівних підприємств світу, яке виготовляло по 400 літаків щорічно. На жаль, за часів незалежності цей показник почав стрімко падати. Так, протягом останніх років "антоновці" випускали 1-2 літаки на щорічно. Тож 2015 року Кабінет Міністрів України ухвалив рішення передати підприємство в управління ДК "Укроборонпром". У складі Концерну "Антонов" розширив коло іноземних партнерів, підписав низку важливих угод, а також презентував нові літаки Ан-178 та Ан-132. Нині підприємство опановує нове завдання – розробити бойовий безпілотний комплекс для Збройних Сил України.