Українська армія отримає сучасні вітчизняні безпілотники до кінця 2015 року

Українські військові до кінця 2015 року отримають сучасні безпілотні авіаційні комплекси "Spectator", розроблені студентами Київського політехнічного інституту і вироблені ВАТ "Меридіан" ім. С.П. Корольова, що входить до складу ДК "Укроборонпром". БпАК складаються із наземної станції керування та 3 безпілотних літальних апаратів.
"Наші військові потребують сучасного та високотехнологічного озброєння. Безпілотники – один із найважливіших інструментів для армії ХХІ сторіччя, і "Укроборонпром", як і обіцяв, надасть його українському війську", – зазначив очільник "Меридіану" В’ячеслав Проценко.
Вітчизняні безпілотники компактні, а тому малопомітні. Електрична силова установка має низький рівень шуму. Максимальна висота складає 2 км, швидкість – до 120 км/год, а тривалість безперервного польоту – до 2 годин.
Безпілотник не потребує спеціальних вимог до стартової площадки та додаткових пристроїв для зльоту – він може стартувати навіть з руки. Пристрій можна додатково оснастити камерою денного/нічного бачення із 10-кратним зумом, тепловізійною і мультиспектральною камерами, фотокамерою високої роздільної здатності, датчиком радіаційного фону та іншим обладнанням.
"Spectator" здатні розвідувати та моніторити водні й лісові масиви, нафто- і газопроводи, державний кордон, здійснювати аерофотозйомку та здійснюватись у пошуково-рятувальних операціях.
Наземна станція БпАК забезпечує прийом і передачу сигналів на безпілотник на відстані до 30 км. Командно-телеметричний канал передає інформацію про положення, параметри польоту і координації цілей, а також забезпечує програмування системи автоматичного керуванням БПЛА. Канал радіо-керування контролює БПЛА при подавленні системи супутникової навігації та керування цільовим навантаженням. Канал передачі відеосигналу передає зображення з цільового навантаження на наземну станцію керування.
Нагадаємо, що за результатами 2015 року ДК "Укроборонпром" виробив, модернізував і відремонтував рекордні 7 198 одиниць озброєння і військової техніки. Зокрема, у 2015 році підприємства Концерну виробили 673 бронемашини, 1830 ракетно-артилерійського озброєння, 53 одиниці авіатехніки і техніки повітряних сил та багато іншої техніки.
Українська армія отримає сучасні вітчизняні безпілотники до кінця 2015 року