УКРАЇНСЬКІ ЛІТАКИ АН-132 ВИРОБЛЯТИМУТЬ У САУДІВСЬКІЙ АРАВІЇ

ДП "Антонов" і "Taqnia" побудують літакобудівний комплекс та організують виробництво літаків Ан-132 у в Королівстві Саудівська Аравія. Відповідну Угоду про кооперацію 21 лютого підписали Михайло Гвоздьов, президент ДП "Антонов", та Ali Mohammed Al-Ghamdi, президент Taqnia Aeronautics Co.

Угодою прописані конкретні плани щодо постачання, організації експлуатації та післяпродажної підтримки літаків "Антонов" сімейств Ан-132, Ан-148 та Ан-178. Також планується запуск коопераційного виробництва Ан-132 у Саудівській Аравії.

"Відбулася дуже важлива подія в кооперації з партнерами з Саудівської Аравії. Від домовленостей ми перейшли до конкретних кроків у наших ділових стосунках. Цей документ можна розглядати як дорожню карту нашої взаємодії за спільними програмами", ‒ зазначив Михайло Гвоздьов.

Церемонія підписання Угоди проходила на виставці ADEF-2016 у присутності Mohammed Al-Ayish, заступника Секретаря оборони Королівства Саудівська Аравія, Його Високості ПринцаTurki bin Saud Mohammed A.Al-Saud та інших офіційних осіб КСА.

"Я вдячний колективу "Антонова" за професіоналізм і високу якість роботи, яку цінують у всьому світі. Щодня підприємство розширює горизонти своєї міжнародної діяльності, і "Укроборонпром" максимально сприятиме продовженню цього курсу", – наголосив генеральний директор Держконцерну Роман Романов.

Нагадаємо, за результатами ефективної діяльності підприємств ДК "Укроборонпром" Уряд ухвалив рішення передати в його управління ДП "Антонов". У складні Концерну підприємство підписало низку міжнародних меморандумів про партнерство (зокрема, з Pratt&Whitney Canada, WB  Electronics та ін.) та освоює нові ринки. Потужності "Антонова" дозволяють виконувати внутрішні замовлення у будь-яких обсягах, а також постачати продукцію на експорт.

Раніше повідомлялося, що ДП "Антонов" створить авторизовані сервісні центри у Латинській Америці, Азії та Африці. Їх мета – забезпечення ефективної підтримки літаків "Антонов" та технічного супроводу через єдиний центр техобслуговування. Реалізація програми підвищить маркетингову привабливість літаків "Антонов" для ринків цих країн і  підвищить попит на них.

У структурі ДК "Укроборонпром" буде створено авіаційний кластер, основою якого стане ДП  "Антонов". Авіакластер дозволить зробити авіаційну галузь України більш привабливою для світових партнерів, покращити кооперацію всередині країни, налагодити міжнародну дистрибуцію та побудувати систему ефективного управління.