Українські ВНЗ починають готувати профільних фахівців для "оборонки"

Вінницький національний технічний університет отримав ліцензію на відкриття спеціальності "Озброєння та військова техніка". Відповідне рішення ухвалене за сприяння Державного концерну "Укроборонпром", який ініціював та офіційно підтримав створення нової спеціальності.

"Укроборонпром" повертає престиж працевлаштуванню в ОПК. У співпраці з "вишами" та Міністерством освіти і науки України ми сприяємо як поліпшенню навчального процесу, так і запровадженню необхідних дисциплін та професій. Сьогодні концерн потребує молодих та амбітних фахівців, відчуваючи справжній "кадровий голод". З іншого боку, ми свідомі того, що інтелектуальний потенціал країни колосальний, тому нашим спільним завданням є створити умови для реалізації такого потенціалу  саме в Україні", – заявив Заступник Генерального директора з розвитку ДК "Укроборонпром" Артур Херувімов.

Меморандум про співпрацю з ВНТУ Концерн підписав в жовтні минулого року. Згідно з домовленостями, "Укроборонпром" використовуватиме освітні та наукові можливості ВНЗ, допомагатиме в процесі підготовки спеціалістів, організовуватиме стажування та навчальну практику студентів. Фахівців "Укроборонпрому" долучатимуться до визначення тематики курсових і дипломних робіт. Випускники університетів зможуть працевлаштовуватися на підприємства Концерну.

Нагадаємо, що "Укроборонпром" успішно співпрацює з майже 50 українськими "вишами", залучаючи науковий потенціал до вирішення виробничих питань. Серед них – провідні навчальні заклади країни:  Києво-Могилянська Академія, Київський національний університет ім. Т. Шевченка, НУ "Київська Політехніка", Харківський політехнічний інститут.