"УКРОБОРОНПРОМ" ДОЛУЧИВСЯ ДО ПРОЕКТУ ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

 Державна фірма "Укрінмаш", яка входить до складу ДК "Укроборонпром", і громадська організація "Патріотичні ініціативи" запустили спільний проект "Відкрита школа історії". Він спрямований на популяризацію історії України.

 "У ситуації збройного конфлікту важливо боротися не тільки за повернення території, а й за людей, які там проживають. Ми, безумовно, повинні думати про те, як забезпечити українських солдатів озброєнням і військовою технікою. У той же час, потрібно розуміти, що протистояння зачіпає і інтелектуальну сферу, і тут ми також повинні бути готові дати адекватну відповідь", – зазначив генеральний директор "Укрінмашу" Сергій Слюсаренко.

 У рамках проекту Геннадій Єфименко, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України, розвінчав стереотип про переважання російської населення на Донбасі. Він прочитав лекцію "Український Донбас: територія і кордони" і розповів про формування східного кордону України. Лекція пройшла в Антикризовому медіа-центрі Краматорська і зібрала істориків, громадських активістів, школярів та учасників АТО.

 За словами історика, аналіз перепису населення та документів початку 20 років XX століття говорить про те, що серед жителів Донецької і Луганської областей завжди переважало українське населення. Його частка становила понад 50% і в дореволюційний період, коли ця територія входила до складу Російської імперії, і при СРСР, і під час незалежної України. Таким чином, стверджує історик, "російський Донбас" – це штучно створене поняття, яке не відповідає історичній правді.

 У найближчих планах організаторів – проведення циклу лекцій для мешканців Східної України.